18:23, 1 серпня
Покровський напрямок став місцем найжорсткішого наступу росіян - Forbes
На покровський напрямок припадає понад третина атак Росії від загальної кількості атак по всій лінії фронту.
На покровському напрямку – найжорсткіші ворожі атаки, заявив у зверненні 28 липня президент Володимир Зеленський. За останню добу росіяни здійснили 52 атаки на цьому напрямку зі 149 по всій лінії фронту, йдеться у зведенні Генштабу.
Покровський напрямок з’явився після втрати Авдіївки наприкінці лютого. Ворог прискорив тут просування після захоплення Очеретиного на початку травня і наразі перебуває за 17 км від околиць Покровська та за 37 км від адмінмежі з Дніпропетровською областю.
Просування росіян супроводжується небезпечними ситуаціями для українських бійців. Минулого тижня з оточення довелося вириватись бійцям 31-ї ОМБр.
Forbes Ukraine поговорив із військовими, які захищають покровський напрямок, про чинну ситуацію.
Яка загроза для Покровська та інших міст
Основні вектори атак росіян на цьому напрямку – Новоселівка, Веселе, Желанне, каже командир 1-го батальйону 47-ї ОМБр Олександр Ширшин. Більш глобальні цілі – Гродівка, Мирноград і Покровськ.
Ще одна мета штурмів ворога – захопити село Іванівка, додає командир 3-го батальйону 31-ї ОМБр Рідік. «Щоб створити плацдарм для подальшого руху на Гродівку, Мирноград або на північ», – уточнює він.
Ситуація на покровському напрямку загострена максимально, каже комбат. «Противник просувається шаленими темпами: по 50–60 штурмових дій», – пояснює він. Існує загроза для Покровська, Мирнограда і траси, яка йде північніше на Костянтинівку. Західні медіа називають її «дорогою життя», бо вона є основною для логістики на покровський напрямок та Часів Яр. Але не єдиною – є ще дороги та залізниці з півночі через Слов’янськ та Краматорськ.
Наступ Росії на Покровськ. /Deep State Map
Якщо ворог переріже цей шлях, українські бійці знайдуть альтернативні, переконаний Ширшин з 47-ї ОМБр. «Але логістика погіршиться, зменшиться пропускна здатність, – пояснює він. – А це послаблення нашої оборони».
На південному векторі росіяни наступають з Красногорівки на Карлівку та сусідній напрямок – Курахове. Місцевість має багато водойм, але у ворога є ділянки для наступу, розповідає Сергій Цехоцький, офіцер 59-ї ОМПБр, що боронить цю ділянку.
Минулими вихідними армія РФ атакувала дуже інтенсивно – за дві доби 59-та ОМПБр та «придані» підрозділи зафіксували 206 знищених окупантів, каже Цехоцький. «Але за останню добу вперше за багато місяців противник не проводив штурмових дій», – розповідає він.
Що потрібно для стримування ворога
Жоден військовий не береться передбачати, чи вдасться росіянам захопити Покровськ або перерізати «дорогу життя». «Відносно велике Очеретине впало за два дні через певні помилки деяких підрозділів. А Степове на кілька будинків наш батальйон «тримав» майже пʼять місяців. Як тут прогнозувати?» – пояснює Ширшин.
Лінія оборони будується, є «зуби дракона», опорні пункти, укріплення, додає комбат 47-ї ОМБр. «Але це непоказово, оборону тримають першою чергою завдяки піхоті», – додає він.
Опитані Forbes військові виокремлюють кілька речей, які допомогли б піхотинцям краще стримувати наступ ворога:
- Системи ППО, зокрема для боротьби із розвіддронами.
- Авіація – треба якнайшвидше відігнати від фронту російські літаки за допомогою винищувачів або систем ППО, каже Цехоцький.
- Далекобійні засоби й зняття обмежень на їхнє застосування. «Маємо руйнувати їхні тили, інфраструктуру, логістику на території РФ», – переконаний Ширшин.
- Артилерія – більше стволів та снарядів, зокрема гаубиць Paladinта касетних боєприпасів.
- Засоби РЕБ, кулемети Browning, бронемашини, такі як MaxxPro
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:36
21 листопада
21:09
20 листопада
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...