• Головна
  • Диджиталізація культурної спадщини: Покровський історичний музей оцифрував архів світлин Миколи Білоконя
14:43, 18 червня

Диджиталізація культурної спадщини: Покровський історичний музей оцифрував архів світлин Миколи Білоконя

Покровський історичний музей розуміє важливість диджиталізації, особливо в контексті збереження своїх фондів. За підтримки Центру міської історії було оцифровано близько 50 тисяч негативів світлин відомого в нашому місті фотокореспондента місцевої газети «Маяк» Миколи Білоконя.

Протягом багатьох десятиліть Микола Білокінь фотографував усе, що відбувалося в нашому місті. Його світлинами ілюструвалася одна з улюблених газет наших мешканців, з якої ми дізнавалися про найважливіші події нашого міста та району. Зараз, коли фізичні носії під загрозою через війну, оцифрування матеріалів виходить на перший план як найкращий спосіб збереження інформації. 

Оцифрування дозволить музейникам працювати із цими світлинами, створювати онлайн виставки та публікації, ілюструючи їх переведеними у цифрову форму матеріалами.

«Ми дуже вдячні Ірині - спеціалісту центру міської історії м.Львів., яка особисто шукала можливості для продовження співпраці з нами. Протягом 2020-2021 років ми оцифрували першу частину світлин, це близько 20 000 негативів. Уже ближче до повномасштабного вторгнення і під час нього, розуміючи важливість цієї роботи й також отримавши запити від сучасних фотографів, Ірина знайшла можливість, і Центр міської історії продовжив цю роботу з оцифрування негативів», — зазначила директорка Покровського історичного музею Ангеліна Рожкова.

Диджиталізація культурної спадщини: Покровський історичний музей оцифрував архів світлин Миколи Білоконя, фото-1

На цей час оцифровано близько 50 тисяч фотографій, частина з яких вже розміщена на сайті Центру міської історії, з якою можуть ознайомитися всі бажаючі. Будемо вдячні мешканцям міста в допомозі ідентифікації фотографій, можливо, саме на цих знімках ви впізнаєте своїх родичів чи друзів. 

Процес ідентифікації кожної фотографії був складним, оскільки частина негативів була підписана самим автором, а інша — взагалі не мала підписів. Для опису фотографій музей використовував архівні випуски газети «Маяк» та інформацію, наявну в музеї.

Диджиталізація культурної спадщини: Покровський історичний музей оцифрував архів світлин Миколи Білоконя, фото-2

«Ми розуміємо, що для того, щоб дослідники історії, краєзнавці та зацікавлені особи могли працювати з архівом цих робіт, кожну фотографію потрібно було ідентифікувати. Вся складність полягала в тому, що частина негативів була підписана самим автором, але цієї інформації було замало, а деяка частина взагалі не була оброблена. Тому безпосередньо в описі цих фотографій ми й працювали», — зазначила завідувач сектору науково-освітньої роботи КЗ «Покровський історичний музей» Валерія Федоренко.

Диджиталізація культурної спадщини: Покровський історичний музей оцифрував архів світлин Миколи Білоконя, фото-3

Крім того, музей отримав неоціненну допомогу від історика та краєзнавця Петра Євгеновича Гайворонського, який часто надавав консультації щодо опису фотографій. На жаль, Петро Євгенович нещодавно відійшов у вічність, але його внесок у збереження історії нашого міста залишиться в пам’яті на довгі роки.

Робота з переведення інформації в цифрову форму є надзвичайно важливою для збереження історичної спадщини нашого міста. Завдяки їй, жителі та дослідники зможуть знайомитися з історичними матеріалами онлайн, а самі матеріали будуть збережені для майбутніх поколінь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...