• Головна
  • Бомбосховища на випадок обстрілів. Чи будують їх на Донеччині та куди скаржитися на їхній поганий стан
17:30, 21 травня

Бомбосховища на випадок обстрілів. Чи будують їх на Донеччині та куди скаржитися на їхній поганий стан

Бомбосховища на випадок обстрілів. Чи будують їх на Донеччині та куди скаржитися на їхній поганий стан

Бойові дії на території Донецької області актуалізували потребу людей у бомбосховищах та інших локаціях, у яких можна було б ховатися під час обстрілу міста чи навіть села. Про те, скільки їх в регіоні, чи планує влада їх ремонтувати та чи можна скаржитись на незадовільний стан укриттів - нижче в нашому матеріалі.

Ситуація в регіоні

На поточний момент частина громад Донецької області перебуває на лінії фронту і щодня піддається обстрілу з боку РФ. Тому в таких населених пунктах, як Костянтинівка, Торецьк або Нью-Йорк часом важко реагувати на можливу загрозу. Ворожі снаряди та бомби долітають за лічені секунди, що унеможливлює спробу спуститися в підвал чи укриття. Саме через це влада наполягає на евакуації з таких громад.

При цьому в умовно тилових громадах ситуація більш спокійна. Артилерійські снаряди не долітають до Слов'янська, Краматорська чи Покровська. Однак ці міста не захищені від ракетних чи бомбових ударів. Тому питання укриттів є пріоритетним і влада всіх рівнів ним постійно займається.

У Департаменті з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА нам розповіли, що до захисних споруд цивільного захисту належать:

  • сховище;

  • протирадіаційне укриття.

При цьому для захисту населення використовуються споруди подвійного призначення, а саме наземні або підземні будівлі. Чиновники уточнили, що в особливий період нарощування фонду захисних споруд цивільного захисту здійснюється шляхом будівництва швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту або створення найпростіших укриттів.

Скільки в Донецькій області укриттів і який рівень їхньої готовності

Чиновники уточнили, що в Донецькій області існує 1545 об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту. З них 268 сховищ, 192 протирадіаційних укриттів, 952 найпростіших укриттів і 133 швидкоспоруджувальних захисних споруд. При цьому за минулий рік фонд укриттів збільшився на 8%, додалося 109 об'єктів. А в першому кварталі цього року - +2%, а саме - 28 об'єктів.

У Донецькій ОВА пояснили, що на 66 об'єктах проводять капітальний ремонт. З них 64 розташовані в Краматорському районі, а ще два - в Покровському.

Також у департаменті розповіли про проведення щоквартальних перевірок захисних споруд органами влади спільно з підрозділами ДСНС і загальний стан їхньої готовності становить 96%. Чиновники запевнили, що мешканці регіону мають цілодобовий доступ до укриттів на Донеччині.

Яка ситуація з укриттями у Слов'янській та Краматорській громадах

У Слов'янській міській військовій адміністрації нам повідомили, що на території громади розташовано 53 захисні споруди, одне протирадіаційне укриття. Також на обліку перебуває 58 найпростіших укриттів, які розраховані на 9 692 людини, які відкриті цілодобово.

Комунальне підприємство "Благоустрій" на своєму балансі має 13 мобільних укриттів, які розташовані в місцях масового скупчення людей і розраховані на 240 людей. При цьому 29 захисних споруд знаходяться на територіях ліквідованих підприємств, з яких 15 перебувають в управлінні Регіонального відділення Фонду держмайна. В адміністрації також пояснили, що 3 укриття підтоплені, а ще 2 зруйновані.

Торік у Слов'янській громаді відремонтували 3 захисні споруди, а ще в них проведено заходи з прибирання, підведено централізоване водопостачання, забезпечена наявність медичних аптечок, вогнегасників, ліхтариків та іншого важливого інвентаря. Чиновники відзвітували про ремонт укриттів у семи навчальних закладах, а вже цього року місту допомогла благодійна організація "Допомагати просто". Вона посприяла купівлі та встановленню двох захисних споруд. У планах проведення ремонту укриття в одному з медичних закладів.

При цьому начальник Слов'янської міської військової адміністрації Вадим Лях нещодавно заявляв, що люди майже не ховаються від обстрілів. Він уточнював, що сирена, яка працює, більше повідомляє про запуски прогнозованих ударів. Йдеться про можливі пуски з Чорного моря або з території РФ. За його словами, у 2022 році люди буквально ночували в укриттях, але зараз такого він не спостерігає.

В Управлінні з питань цивільного захисту Краматорської міськради нам повідомили, що в громаді є 90 укриттів, одне протирадіаційне укриття, три споруди подвійного призначення і 160 найпростіших укриттів. За останній час вдалося провести ремонти в 10 укриттях.

Також ремонти проводяться і в укриттях, які розташовані в багатоквартирних будинках. Начальник управління Сергій Кукочка запевнив, що проводиться постійна робота з інформування населення про місця розміщення таких укриттів.

Що про підготовку укриттів говорять в уряді

Питаннями укриттів та їхнім станом також опікуються і на центральному рівні. За це відповідає Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

Там нам повідомили, що в Україні існує 61 659 таких об'єктів, у яких люди можуть укритися від ворожих обстрілів. Чиновники запевняють, що кількість непридатних із часом зменшується, йдеться лише про 11% від загальної кількості.

"За результатами обстежень на території Донецької області загальна кількість об'єктів фонду захисних споруд становить 1 545 об'єктів (+28), кількість непридатних об'єктів фонду захисних споруд - 103 (-6), надано безперешкодний доступ населенню до 1 538 (+27) об'єктів", - повідомили у відомстві.

Також чиновники міністерства пояснили, що комунікують з обласними адміністраціями на тему зведення укриттів, які будуть доступними для людей, маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю.

Варто зазначити, що Мінстратегпром реалізовує проєкт під назвою "Залізне укриття", на якому люди мають можливість проінформувати відомство про відсутність безперешкодного доступу до захисних споруд цивільного захисту. Для цього треба перейти за посиланням.

Що відомо про плани з ремонту укриттів в області

Попри активні бойові дії та певне просування російських військ на Донеччині, влада не перестає готувати укриття для цивільного населення.

На сайті Мінстратегпрому зазначено, що проводять капітальний ремонт низки укриттів у Костянтинівці, Покровську та Добропіллі, а в Новогродівці розробляють проєктну документацію.

Але навіть на лінії фронту і в невеликих населених пунктах будуються укриття. На сайті зазначено, що в Кураховому і Мирнограді побудували кілька укриттів.

Також Департамент інвестиційно-інноваційного розвитку та зовнішніх відносин Донецької ОДА повідомляв про низку проєктів, які фінансуються з державного бюджету за умови співфінансування з місцевих бюджетів. Серед іншого йдеться про щонайменше 10 проєктів капітального ремонту приміщень, які перероблять під укриття, у Краматорську, Новодонецькому, Покровську та Селидовому.

Автор: Дмитро Браславський 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сховища #укриття #захисні споруди #Донеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...