• Головна
  • Реставрація та оцифрування історичних пам’яток: покровський музей отримав допомогу від німецьких колег
17:04, 29 квітня

Реставрація та оцифрування історичних пам’яток: покровський музей отримав допомогу від німецьких колег

Задля збереження історико-культурної спадщини Покровської громади працівники місцевого музею заручились підтримкою німецько-українських партнерів, які, в тому числі, допомагають закладу відновлюватися після обстрілів.

Вже два роки Покровський історичний музей тісно співпрацює з Центром допомоги мистецтву України в питаннях зберігання предметів та функціонування в умовах воєнного стану.

Реставрація та оцифрування історичних пам’яток: покровський музей отримав допомогу від німецьких колег, фото-1

Стан справ в Україні та існуючі потреби сторони обговорюють під час спільних Zoom-зустрічей музейних співробітників двох країн. На черговій, 53-тій зустрічі, яка відбулась 28 лютого 2024 року, про роботу музею в умовах воєнного стану розповідала директор Покровського історичного музею Ангеліна Рожкова.Напередодні цієї дати, в ніч з 27 по 28 лютого, Покровськ зазнав чергового обстрілу, тоді постраждали й заклади культури громади, зокрема, і музей. Одразу під час зустрічі були отримані пропозиції вирішення першочергових завдань, які на той момент стояли перед співробітниками музею. А це заміна пошкоджених вхідних дверей, які «вирвало» вибуховою хвилею, перевезення музейної пам'ятки «Хрест церковний» (початок XX століття) до Національного науково-дослідницького реставраційного центру України та збереження в оцифрованому вигляді (створення 3D-моделі) будівлі колишнього училища Міністерства народної освіти, в якому з 1904 по 1908 роки викладав видатний український композитор Микола Леонтович.

Реставрація та оцифрування історичних пам’яток: покровський музей отримав допомогу від німецьких колег, фото-2

Музей отримав допомогу від колег в усіх перелічених питаннях. І вже сьогодні вхідні двері до музею замінені.

Реставрація та оцифрування історичних пам’яток: покровський музей отримав допомогу від німецьких колег, фото-3

«Після того, як впевнились, що німецько-українське товариство підтримає наш музей фінансово, ми зв'язалися з компанією, яка спеціалізується на оцифруванні культурної спадщини України. І Андрій, з яким ми сьогодні спілкувалися онлайн, запропонував нам свою допомогу, переслав обладнання – лазерний сканер – та надав консультативну допомогу, як саме ним користуватися. На сьогодні ми вже маємо якісну 3D-модель, яка стане нам у нагоді. Таким чином, ми вже можемо сказати, що хоча б в оцифрованому вигляді, але ми цю будівлю для нащадків вже зберегли», – розповіла директорка Покровського історичного музею Ангеліна Рожкова.

Реставрація та оцифрування історичних пам’яток: покровський музей отримав допомогу від німецьких колег, фото-4

Керівництво музею висловлює велику подяку Deutsch-Ukrainische Gesellschaft (Німецько-українському товариству), а також особисто його президенту Лукасу Августину за сприяння в збереженні культурного надбання та підтримку сфери культури Покровської громади в умовах воєнного стану. Також вдячні за координацію даної допомоги керівній групі Центру допомоги мистецтву України: доктору Йоханнесу Натану, професору Кіліану Хеку, професору Матіасу Міллеру, доктору Олені Балун, Клаусу Хільману та координаторам Центру в Україні Ірині Горбань та Ірині Нікіфоровій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #музей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...