• Головна
  • Автомобільні мастильні матеріали: різновиди, призначення, поради щодо вибору
Новини компаній
15:36, 13 березня

Автомобільні мастильні матеріали: різновиди, призначення, поради щодо вибору

Новини компаній

Оливи, рідини, мастила забезпечують безперебійну роботу автомобіля. Матеріали запобігають корозії, підтримують робочу температуру, зменшують тертя деталей. Термін служби двигуна й інших компонентів подовжується. Важливо знати різновиди мастильних матеріалів і розуміти, в чому полягають функції кожного з них.

Інтернет-магазин автозапчастин Bex Space пропонує широкий вибір олив і технічних рідин. Мастила виготовляються на пластичній і твердій основах або з їх комбінації. На сайті компанії https://bex-space.com/ пропонується продукція надійних виробників – Leichtlauf, Prestige, Standart, Quartz та інших.

Автомобільні мастильні матеріали: різновиди, призначення, поради щодо вибору, фото-1

Найважливіші мастильні речовини в автомобілі та їх функції

До цієї категорії належить моторна олива. Вона захищає камери згоряння двигуна, шестерні, підшипники, тяги й інші деталі від тертя, запобігаючи передчасному зносу чи пошкодженню. Найважливіша характеристика моторної оливи – в’язкість, яка має зберігатися навіть за високих робочих температур. До складу матеріалу, крім, власне, оливи, входять:

  • диспергатори;
  • мийні засоби;
  • протизносні присадки.

Компоненти збільшують термін служби двигуна. Щоб мотор справно працював, потрібно регулярно змінювати моторну оливу через певний пробіг автомобіля.

До найважливіших мастильних речовин авто також належить трансмісійна олива. Вона має високу в’язкість і добавки, щоб коробка перемикання передач працювала в умовах високого тиску. Трансмісійну оливу не потрібно міняти так часто, як моторну. Речовина має набагато довший термін служби та замінюється після 100 000 км.

Автомобільні мастильні матеріали: різновиди, призначення, поради щодо вибору, фото-2

Для догляду за кріпленням передбачено сухі та проникаючі мастила, які застосовуються зовні. Речовини випускаються у вигляді аерозолів. Їх потрібно часто наносити на кріплення, оскільки мастила швидко вичерпують термін експлуатації. Особливість сухих матеріалів полягає у складі. Це вода, спирт, частинки мастила. Після розпилення речовини з аерозольного балончика рідини випаровуються, а на кріпленні залишається мастило. Такі речовини рекомендується застосовувати на невеликих деталях – петлях, різьбі тощо.

Різновиди моторної оливи та їх призначення

Моторна олива буває трьох типів – мінеральна, напівсинтетична, синтетична. Першу виготовляють із продуктів перероблення нафти. Друга отримується в результаті змішування мінеральних і синтетичних компонентів. Третя є продуктом змішування декількох синтетичних складових.

В'язкість – показник здатності оливи зберігати робочі характеристики в гарячому та холодному станах. Це ключовий критерій під час вибору мастила. В’язкість позначається 00w00. Цифри ліворуч означають найнижчу температуру, в умовах якої матеріал зберігає експлуатаційні характеристики. Числа праворуч вказують на здатність оливи в гарячому стані захищати двигун. Чим вищий показник, тим ефективніший матеріал за високих температур.

Автомобільні мастильні матеріали: різновиди, призначення, поради щодо вибору, фото-3

Рекомендації щодо вибору моторної оливи

Оскільки цей матеріал найважливіший для функціонування автомобіля, варто знати, що:

  • Мінеральна олива призначена для старих моделей авто. В неї висока густина. Мінеральну оливу рекомендують часто міняти та використовувати в умовах помірного клімату. З-поміж її переваг – невисока вартість.
  • Напівсинтетичний матеріал найкраще співвідноситься за ціною та якістю.
  • Синтетична олива призначена для високопродуктивних двигунів сучасних авто. Мастило полегшує холодний запуск мотора та витримує високі робочі температури.

На сторінці https://bex-space.com/oliji-mastila-ridini-2 надійного інтернет-магазину Bex Space можна підібрати оливи, мастила та технічні рідини для автомобіля будь-якої марки, не сумніваючись у надійності експлуатації машини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...