13:10, 5 січня
Розмитнення автівок планують перенести в Дію – деталі законопроєкту
У Верховну Раду України на розгляд передано законопроєкт № 10380, що має на меті удосконалити процедуру розмитнення автівок та значно зменшити вплив на нього людського фактору та цифровізувати його. Документом зокрема передбачається можливість подавати електронну митну декларацію в Дії: громадянм – через застосунок, а бізнес-представникам – через однойменний портал.
Про це повідомив міністр Мінцифри Михайло Федоров, передає mrpl.city.
rxojtxysmecoair0.jpg
Михайло Федоров зауважив, що наразі визначення митної вартості автівки безпосередньо залежить від митного інспектора. Чіткі критерії оцінки відсутні, через що можливі зловживання як з боку посадовців на митниці, так і з боку декларантів. Громадяни свідомо зменшують вартість машини, через що знижуються надходження до державного бюджету.
Щоб удосконалити процедуру, законопроєктом пропонується створення Бази даних митної вартості легкових автомобілів. Вона буде сформована Мінцифрою на основі даних Митниці та міститиме вартість нових легковиків, що проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, з деталями: рік випуску, модель, марка, тип та об’єм двигуна.
"Загалом, весь процес розмитнення буде онлайн. Дія навіть допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інфо про автівку за VIN-кодом, - зазначив міністр. - Цифровізація зробить процес розмитнення прозорим та швидким. А головне — повністю унеможливить будь-які корупційні схеми на митниці. Очікуємо на підтримку законопроєкту від комітету і народних депутатів у залі".
Як працюватиме розмитнення авто в Дії
У разі схвалення документу депутатами, алгоритм розмитнення автівок буде наступним:
1. Громадянин купує машину за кордоном, авторизується в Дії та обирає відповідну послугу. Вводить VIN-код, вносить фактурну вартість та додаткові дані про автомобіль.
2. Дія розраховує митні платежі та формує декларацію.
3. Громадянин перевіряє дані та підписує, Дія передає декларацію до Митниці.
4. У базі даних відбувається пошук вартості авто за заданими параметрами, у визначених випадках - її корегування.
5. Громадянин сплачує платежі, банк перераховує їх на рахунок Митниці.
6. Автівка перетинає кордон. Інспектор перевіряє документи, після чого авто можна ставити на облік та проводити сертифікацію.
25hua63kzbz2bpx0.jpg
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Що таке стейблкоїни і як вони впливають на ринок України
Новини компаній
09:00
25 листопада
11:11
23 листопада
Спецтема
live comments feed...