Новини компаній
17:25, 15 грудня 2022 р.

Фізичні експерименти вдома

Новини компаній

Фізика описує Всесвіт навколо нас, тому є дуже корисною наукою. Всі явища в природі взаємопов'язані та витікають одне з одного. Навіть якщо ми не знаємо законів фізики, вони продовжують працювати. Кожен день ми користуємося сучасними електронними приладами, в основі роботи яких лежать фізичні явища. Зробити тост, ввімкнути світло, сплатити карткою за послуги – це речі, які ми робимо кожного дня і навіть не замислюємося про їх фізичну природу. Робототехніка, супутники, сучасні комп'ютерні системи мають у своїй основі фізичні закони. Фізика відіграє потужну роль в майже всіх галузях сучасного світу.

Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі: https://buki.com.ua/tutors/fizyka/

Види фізичної освіти. Ким можна працювати?

В багатьох школах фізика викладається на дуже низькому рівні. Це пов'язано з низькою мотивацією викладачів, використанні лише сухих фактів зі шкільної програми, відсутність технічно-матеріальної бази для проведення експериментів. Вивчення на пам’ять фізичних формул чи законів без практичного підкріплення робить уроки фізики складними та нецікавими. Роль фізики як науки значно зменшена в порівнянні з математикою. 

Отримати гарну фізичну освіту можна. Це має бути поєднання якісної шкільної освіти з самостійним вивченням предмета або роботою з репетитором.

Фізика може знадобитися для використання в різних галузях: медицина, енергетика, машинобудування, металургія, електроніка, високі технології. Після закінчення ВУЗів з профільним предметом-фізикою можна працювати за спеціальностями: фізик-атомник, фізик-металург, фізик-інженер, фізики-енергетики, медики. Можливості для реалізації в професії дуже широкі, якщо у Вас є вища освіта з фізики.

Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі: https://buki.com.ua/ru/tutors/fizyka/

Фізичні експерименти, які можна зробити вдома

Вивчати фізику ефективно та цікаво допоможуть експерименти. Проводити їх люблять не тільки діти, а й дорослі. Деякі з них можна проводити лише в спеціально обладнаному кабінеті, але є і ті, які можна відтворити в домашніх умовах.

Які експерименти можна зробити вдома?

  • Виверження вулкану.

    • Побачити як відбувається виверження вулкану, чи це не круто? Зробити модель вулкану можна з пляшки чи пластикового стакану. Задекорувати її під справжній вулкан можна за допомогою глини, полімерної глини. Щоб модель вулкану була більш реалістичною можна розмалювати її фарбами. Для виверження вулкану необхідно насипати в отвір пляшки соди та обережно додайте оцет. Відбувається реакція утворення вуглекислого газу;

  • Плаваючий цитрус.

    • Для цього експерименту нам знадобиться лимон та стакан води. Якщо опустити цілий лимон в стакан з водою, то він не потоне. Якщо ж кожуру лимона очистити та опустити його в воду, то він потоне. Тут немає ніякого фокуса. Просто шкірка цитруса не така щільна та містить в собі повітря, тому лимон вспливає на поверхню;

  • Повітряна кулька та вогонь.

    • Для цього знадобиться повітряна кулька, яку потрібно заповнити водою та запальничка. Якщо кульку нагрівати запальничкою в тому місці, де знаходиться вода, то кулька не лопне. Цей експеримент ілюструє теплопровідність води, яка є високою. Саме тому вода проводить тепло, а кулька залишається цілою.

Дуже важливо давати дитині можливості зацікавитися різними науками, різними видами спорту. Таким чином можна сформувати широкий кругозір дитини та виявити ті сфери, де вона зможе реалізувати себе якнайкраще. Зацікавити дитину фізикою якраз допоможуть яскраві експерименти, які можна з легкістю відтворити вдома. Для поглиблення знань з фізики можна знайти гарного репетитора, який зможе привити дитині любов до предмету та допомогти зрозуміти фізичні закони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Букі #Buki #Буки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...