
10:15, 29 травня 2020 р.
Призов у 2020 році: військовий комісар Покровсько-Ясинуватського ОМВК відповів на найпоширеніші запитання

Сьогодні, 29 травня, у Покровсько-Ясиноватському ОМВК відбувся брифінг з питань призову громадян на строкову військову службу у травні-липні 2020 року.
Військовий комісар Покровсько-Ясинуватського ОМВК Ігор Валяєв відповів журналістам на найбільш цікаві запитання.
– Чи вже визначені терміни проведення цьогорічних призовних кампаній?
У 2020 році заплановано провести дві призовні кампанії: травень-липень 2020 р. та жовтень-грудень 2020 р.
– Кого призвуть до армії 2020-го і на який термін?
– Призову підлягатимуть громадяни віком 18-27 років, які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії. Хлопці без вищої освіти служитимуть 18 місяців, а ті, хто має ступінь спеціаліста або магістра, – 12.
– Як правильно діяти призовнику, якому принесли повістку?
– Громадяни, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці в зазначений термін. При цьому в законі також зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголосять про початок призовної кампанії, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військкомат.
– Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?
– Законодавством України передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку. Це, зокрема, чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину, студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій, призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї, педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти…
Повний перелік підстав відстрочки від призову на строкову військову службу зазначений у статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».
– Як отримати відстрочку або звільнення від армії за станом здоров’я?
– І відстрочка, і звільнення від служби оформлюються виключно за рішенням призовної комісії на підставі проведеної військово-лікарської експертизи. Після медичного огляду виноситься Постанова ВЛК. Актуальний і вичерпний список захворювань, які дають право на звільнення від призову, міститься в «розкладі хвороб», затвердженому Наказом Міністра оборони України №402 від 14.08.2008.
– Чи призиватимуть громадян, яким виповнилось 18 років, але вони ще не закінчили навчання в школі?
– Громадян призовного віку, які не завершили навчання в школі, на строкову військову службу не призиватимуть. Крім того, їм нададуть можливість вступу до навчальних закладів професійно-технічної або вищої освіти.
– Чи залучають строковиків до виконання завдань в операції Об’єднаних сил?
– Відповідно до рішення РНБОУ військовиків строкової служби залучати до виконання бойових завдань у районі проведення ООС заборонено.
– Яку відповідальність нестимуть «ухилянти» від призову?
– За порушення законодавства про військову службу в Україні передбачено два види відповідальності – адміністративна й кримінальна. Адміністративне покарання передбачене за неявку у військкомат – перше порушення тягне за собою штраф від 85 до 119 гривень, повторне – від 170 до 255 гривень. Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:31
1 квітня
live comments feed...