
13:33, 9 квітня 2020 р.
На сьогодні у Мирнограді на обліку перебуває 128 сімейних дебоширів, серед яких 12 жінок
З початку року дільничними офіцерами Мирноградського відділення поліції складено 53 адміністративних протоколи за вчинення насильства в сім’ї. Завдяки потужній превентивній роботі, яку постійно проводять співробітники поліції, багатьох таких фактів вдається запобігти.
Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини, з якою стикається велика кількість громадян. Але, цю проблему часто приховують самі потерпілі. Хтось не хоче виносити сміття з хати, а хтось просто боїться. Від «домашніх тиранів» потерпають не тільки жінки, але і діти, і чоловіки.
Зазвичай тільки фізичне насильство ми вважаємо насильством, однак це зовсім не так. Закон України «Про попередження насильства в сім'ї» виділяє чотири види насильства в сім'ї:
Фізичне — умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі та гідності.
Сексуальне — протиправне посягання одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї, а також дії сексуального характеру щодо неповнолітнього члена сім'ї.
Психологічне — насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно викликається емоційна невпевненість, нездатність захистити себе і може наноситися чи наноситься шкода психічному здоров'ю.
Економічне — умисне позбавлення одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я.
Найчастіше жертвами домашніх тиранів стають жінки. Більшість з них вважають, що краще нікому не розповідати про агресію з боку чоловіків. Такі жінки назавжди стають об’єктами насилля. Деякі з них навіть потрапивши до лікарні з тілесними травмами, все одно не звертаються до поліції. Інколи у ролі потерпілих опиняються і чоловіки, такі випадки вони також ретельно приховують від оточуючих.
Правоохоронці постійно проводять профілактичну роботу щодо запобігання насильствам у родинах: відвідують громадян за місцем проживання, проводять бесіди з сімейними дебоширами шляхом пред’явлення офіційного попередження щодо недопущення надалі таких правопорушень.
На сьогодні на профілактичному обліку Мирноградського відділення поліції перебуває 128 сімейних дебоширів, серед яких 12 жінок. Усім їм дільничні офіцери поліції виносять офіційні попередження про неприпустимість вчинення насильства у сім’ї. Порушників також притягають до адміністративної відповідальності за ст.173-2 «Вчинення домашнього насильства» Кодексу України про адміністративне правопорушення. Так, протягом трьох місяців поточного року мирноградські дільничні офіцери поліції склали 53 протоколи за даною статтею, винесли у відношенні кривдників 2 термінових заборонних приписів.
- Звертаємось до громадян з проханням не замовчувати про факти насильства. Такі проблеми самі собою не вирішуються, а тільки погіршуються з часом. Насильство - це не особиста справа, цим повинні займатися правоохоронні органи та соціальні служби. Тому, якщо ви стали жертвою або свідком насильства в сім'ї – обов’язково звертайтеся за допомогою в поліцію, - зауважив начальник Мирноградського відділення поліції Артем Кузнецов.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:34
Вчора
live comments feed...