
11:23, 20 грудня 2019 р.
Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову Покровська громада подарувала копію «Сухарниці Леонтовича»
19 грудня на Миколая у Верховній Раді відбулась презентація проекту «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України» під гаслом «Щедрик - під куполом Верховної Ради».
Вперше в новітній історії в стінах Ради пролунав Щедрик у виконанні «Української республіканської капели «NOW Кредо» народних депутатів.
Кожний депутат отримав від святого Миколая подарунок для своєї дитини або онука - шкільний щоденник «Покровськ. Тут творився Щедрик». Окремо Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову Покровська громада подарувала копію «Сухарниці Леонтовича», яку виготовив батько великого композитора, коли Микола Дмитрович працював над Щедриком.
Перед будівлею Верховної Ради було також відкрито вуличну фотовиставку «Культурна дипломатія України: світовий тріумф Щедрика», яку можуть подивитися усі бажаючі в період різдвяних і новорічних свят - до 19 січня. Також в рамках інформаційної продемонструвано документальну стрічку «100 років культурної дипломатії». Підсумком презентації стало проведення круглого столу з актуальними питаннями:
- «Щедрик» Леонтовича - світова культурна спадщина без «авторського права» України. Як поставити бренд «Щедрика» на службу сучасній українській державі?
- «Культурна дипломатія» - як маркетингова складова просування українського експорту і інструмент української дипломатії задля утвердження позитивного іміджу України.
- Культурна реінтеграція Донбасу: від теорії до практики.
Крім народних депутатів участь у роботі столу взяли представники органів виконавчої влади, громадські діячі, представники ЗМІ. Організаторами виступили: Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин і позафракційний депутат Руслан Требушкін.
Довідка: Рік тому народні депутати України проголосували за проект Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2019 році. Серед переліку - 100-річчя з часу створення Української Республіканської Капели (УРК) і започаткування культурної дипломатії Української Народної Республіки. З ініціативою про їх відзначення виступила Покровська міська рада (Донецька область) - з 1904 по 1908 роки автор Щедрика, коронної пісні УРК, композитор Микола Леонтович працював у цьому місті. Підтримка Верховною Радою цієї ініціативи стала початком реалізації наймасштабнішого і дуже важливого в історичному плані міжнародного культурологічного проекту «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України» на честь 100-річчя створення УРК і світового тріумфу української пісні «Щедрик».
Згідно з проектом «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України», хор «Кредо», як переможець серед 40 провідних українських хорів у всеукраїнському конкурсі «Щедрик Фест» в місті Покровську, склад якого розширено до 82 хористи, під новим брендом Українська республіканська капела NOW Кредо, здійснює ювілейне турне країнами Європи (Австрія, Бельгія, Великобританія, Іспанія, Португалія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) та Америки (США, Канада). Учасниками нової Капели стали представники усіх хорів-фіналістів конкурсу, що дало можливість представити всі регіони України та зібрати унікальний у голосовому відношенні склад. Окреме завдання ювілейного туру - довести світові, яким чином «Щедрик», завдяки безпрецедентному туру УРК з 1919 по 1924 роки 17 державами Європи та Америки, став різдвяним гімном Carol of the bells. Супутня презентаційна програма турне формується за підсумками проведеного 23 травня економічного форуму «Щедрик Інвест», а її головним завданням є пошук інвестицій для відновлення Донбасу, просування українських торгових марок і широка інформаційна кампанія України у світі. За підсумками ювілейного турне вийде документальний фільм.
За підтримки Міжнародної федерації хорової музики (IFCM) 11 травня NOW Кредо почало світове турне виступом в місті Прага. Зараз йде підготовка до організації туру в інших країнах.
Цей проект є найбільш яскравим прикладом того, як люди різних політичних поглядів, зі Сходу та Заходу країни об'єднуються довкола загальної мети - будівництва сильної України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:31
1 квітня
live comments feed...