• Головна
  • З початку року покровські поліцейські повернули до родин трьох юних втікачів
10:51, 10 липня 2019 р.

З початку року покровські поліцейські повернули до родин трьох юних втікачів

До поліції Покровська з початку року надійшло три заяви про зникнення неповнолітніх. Місцезнаходження розшукуваних дітей правоохоронці встановили протягом доби, навіть не зважаючи на те, що в деяких випадках батьки не відразу зверталися до поліції.

Переважно «губляться» підлітки 10-17 років, які тікають з дому із власної волі. Перехідний вік найнебезпечніший: перше кохання, конфлікти в школах з однолітками, небажання вчитися, непорозуміння із батьками та бажання спробувати пожити самостійно.

Так, в лютому 13-річна мешканка Покровська вирішила спробувати дорослого життя та вирушила в гості до подруги у сусіднє місто, але про своє місце перебування нікого не повідомила. А щоб їй не заважали відпочивати, дівчина вимкнула свій телефон. Правоохоронці оперативно розшукали юну мандрівницю та повернули її додому.

Із дітьми та батьками співробітники поліції проводять профілактичні бесіди. Проте іноді діти тікають і від дорослої байдужості.

Коли вдома – небезпека.

На обліку у поліції є ряд сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Як правило, за ним криється важкий матеріальний стан, але частіше – схильність батьків до антисоціального способу життя. Діти при цьому надані самі собі. І добре, якщо вони у тому віці, коли можуть про себе подбати. Іноді поліцейським доводиться вилучати таких дітей з родини.

З початку року співробітниками ювенальної превенції поліції Покровська спільно зі службою у справах дітей комісійно провели 49 рейдів в сім`ях які опинилися в складних життєвих обставинах.

«Дорослі» звички.

Під антисоціальним способом життя, який ведуть деякі батьки із категорії СЖО, розуміється схильність дорослих до вживання алкоголю або наркотиків. Іноді задля компанії вони привчають до таких «хоббі» менших…Своїх, або чужих.

Так, за 6 місяців 2019 року правоохоронці відділу роботи з дітьми склали 18 протоколів за ст.156 «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Профілактика.

Аби попередити трагічні наслідки, поліцейські ведуть активну роботу у школах та інших навчальних закладах. Більше 60 разів відвідували співробітники ювенальної превенції учнів місцевих навчальних закладів.

Крім того, запущено в роботу мобільний додаток «Поліція 102», який дає змогу викликати правоохоронців в один клік. Він корисний і для батьків, і для малечі, бо безпека – понад усе!

Але, якщо ваша дитина зникла, співробітники поліції радять батькам не панікувати!

Спочатку слід з’ясувати, чи дійсно дитина зникла, пошукати її вдома, у школі, у сусідів, зателефонувати друзям дитини або батькам друзів. Це все потрібно зробити за перші півгодини-годину. Крім того без зволікань треба зателефонувати на номер «102», а не через три доби, як дехто вважає. Що раніше надійде заява до поліції, то більше шансів швидко встановити місце знаходження дитини.

До того, як приїде слідчо-оперативна група, варто підготувати всю інформацію про дитину: номер мобільного, імена друзів, учителів, у яких соцмережах зареєстрована дитина і під яким логіном. Поліції треба надати найточніші та найсвіжіші дані: докладно описати зовнішність дитини, у що вона була одягнена, а також надати одну з недавніх фотографій хорошої якості, одяг дитини (бажано невипраний) для кінологів та обов’язково повідомити, яку суму грошей дитина мала при собі, можливо, щось забрала з дому (гроші, цінності).

Розказати про те, що трапилося, всім родичам і друзям дитини. Адже вона може зв’язатися з кимось із них, або вони можуть мати про неї якусь інформацію.

Після звернення до поліції, до роботи терміново приступає слідчо-оперативна група в повному складі. До пошуку також підключаються співробітники інших служб поліції.

Правоохоронці збирають інформацію про зниклу дитину: звички, інтереси, стан здоров’я, аналізують про що останнім часом говорила дитина і чи із задоволенням ходила до школи, чи не мала конфліктів з друзями, однокласниками. Також перевіряють прилеглі підвали, люки підземних комунікацій, зруйновані будівлі, місця найбільш вірогідного перебування тощо. Зазвичай, у 95% дітей знаходять протягом доби.

Поліцейські також звертаються до користувачів соціальних мереж бути уважними, поширюючи різного роду прохання про допомогу знайти дитину, яка зникла. Часто інформація, опублікована в мережах, не відповідає дійсності, або застаріла. Тому, перш ніж розповсюдити її, принаймні відкрийте і прочитайте. Якщо в тексті вказані номери телефонів чи інші координати за якими варто звертатися у випадку, якщо вам будь-що відомо про розшукувану дитину, а не просто резонансний заголовок, тоді поширюйте. Як правило, офіційну та перевірену інформацію надають сайти підрозділів поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повернули #втікачів #Покровськ #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...