• Головна
  • Медики Покровська нагадують про профілактику малярії
11:18, 13 травня 2019 р.

Медики Покровська нагадують про профілактику малярії

Медики Покровська нагадують про профілактику малярії

Малярія - гостре інфекційне захворювання, збудники якого передаються від хворої людини до здорової через укус самок малярійних комарів.

Захворювання на малярію характеризується гарячковими нападами з ознобом, підвищенням температури тіла до 40оС, блювотою, болями в м'язах. Інкубаційний період може тривати 8 - 25 днів та більше 8 - 14 місяців.У випадках тяжкого перебігу хвороба може призвести до смерті. Лікування малярії проводиться під контролем лікаря.

Особам, які виїжджають до місць неблагополучних з малярії, надається консультативна допомога в лікувально-профілактичних установах міста та району.

Малярія поширена в цілому в 105 країнах, розташованих на територіях Африканського регіону, Америки і Європи, Східного Середземномор'я і Південно- Східної Азії, країн Східно-Тихоокеанського басейну. Стійкі вогнища малярії існують в Азербайджані, Вірменії, Таджикистані, Туреччині, Туркменістані.

Грузія, Казахстан, Узбекистан, Україна - території з високим ризиком повернення малярії. Маляріогенная ситуація, що склалася в світі, впливає на Україну, в тому числі і Донецьку область, про що свідчить щорічне завезення малярії на територію області.

Наші співвітчизники виїжджають в ділові, робочі поїздки за кордон, в країни СНД, проводять свою відпустку на теплих узбережжях Східного Середземномор'я, купують туристичні путівки в Туреччину, Єгипет, Індонезію, Об'єднані Арабські Емірати, освоюють нові туристичні маршрути - Таїланд, Домініканська республіка, Філіппіни, Малайзія. Але ж ці країни традиційно вважаються неблагополучними по малярії. Вирушаючи в такі подорожі необхідно усвідомлювати той ризик, якому ви наражаєте своє здоров'я і здоров'я тих людей, які проживають поруч з вами.

Профілактика малярії для виїжджаючих в ендемічні з малярії райони полягає в попередженні та уникненні укусів комарів, дотриманні відповідних хіміопрофілактичних рекомендацій, в швидкій діагностиці та негайному лікуванні.

Після повернення з тропічних країн, країн СНД (Азербайджан, Вірменія, Таджикистан, Узбекистан, Киргизстану, РФ, Грузії), необхідно негайно повідомити лікаря про Ваше прибуття. Пам'ятайте, чим ретельніше і чіткіше Ви будете виконувати правила профілактики малярії, тим менше буде вірогідність захворювання.

Причини, які можуть ускладнити тяжкість перебігу хвороби і привести до летального результату: нехтування правилами проведення хіміопрофілактики малярії громадянами під час перебування в ендемічних країнах; несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою, самолікування і бажання лікуватися в домашніх умовах.

Для індивідуального захисту населення від укусів комарів рекомендується засітчувати балкони, двері, кватирки дрібнопористої сіткою, марлею. Можна використовувати оброблені інсектицидами протимоскітні надліжкові сітки, аерозольні інсектициди, фумігатори.

На відкритих територіях, у місцях відпочинку використовують репеленти, зареєстровані Міністерством охорони здоров'я України. Їх можна придбати в аптеках і магазинах міста. Це аерозолі, креми, лосьйони, гелі - засоби для відлякування комах. Репеленти наносять на шкіру або обробляють предмети одягу, сітки, портьєри, вікна і дверей в приміщенні, стінки наметів. Для попередження побічних ефектів, репеленти необхідно використовувати згідно з інструкцією по їх застосуванню.

Лікар-паразитолог Четверик Н.М.

ентомолог Іларіонова Н.М.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #малярія #профілактика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...