11:53, 27 квітня 2018 р.
Покровчанам нагадують правила поведінки у лісових масивах
Напередодні травневих свят рятувальники 9 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області нагадують громадянам правила пожежної безпеки у лісових масивах!
З початку року в природних екосистемах країни сталося 5 пожеж, знищено 0,55 га лісу.
Найчастіше причиною таких загорянь, на жаль, Наближаються травневі свята. Сотні мешканців області вирушать на відпочинок на природу. Як відомо, відпочивальники не завжди дотримуються правил пожежної безпеки таможуть залишити не загашеними вогнища або викинути в суху траву недопалки. Все це призводить до масштабних лісових пожеж, для ліквідації яких необхідне залучення великої кількості людей та техніки.
Щоб не сталося трагедії та не виникли масштабні загоряння інспекторський склад 9 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки в екосистемах.
Будьте обережні з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, ніколи не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі.
Якщо Ви побачите, як це роблять інші, постарайтеся їх зупинити й пояснити, чим небезпечні трав’яні пали. У будь якому випадку, ніколи не розводьте багаття в сухому лісі або на торфовищі. Насамперед, переконаєтеся, що кострище розташовується на мінеральному ґрунті (піску або глині). Постарайтеся пояснити Вашим друзям і знайомим, що їхня необережність може послужити причиною пожеж. Відчувши запах диму, підійдіть ближче й з’ясуєте, що горить, у яку сторону дме вітер, яка небезпека поширення пожежі, чи є діти в зоні руху вогню. Оціните ситуацію – чи варто намагатися згасити вогонь самотужки або краще поспішити за допомогою, щоб не втратити даром.
Якщо пожежа тільки починається, – наприклад, невеличкий трав’яний пал або тліє лісова підстилка від кинутого кимсь багаття, постарайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (але потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Заливайте вогонь водою з найближчої водойми, засипте землею. Використовуйте для гасіння пучки гілок від дерев листяних порід або деревця довжиною 1,5 – 2 метри, щільну тканину, мокрий одяг. Наносити треба ковзні удари по краю вогню збоку убік вогнища пожежі, ніби змітаючи полум’я; тканину після кожного удару перевертайте, щоб вона в такий спосіб охолоджувалася й не зайнялася. Загасивши невелику пожежу, не йдіть доти, поки не переконаєтеся, що вогонь не розгориться знову.
Якщо саме Ваші необережні дії привели до виникнення пожежі, не намагайтеся приховати цей факт і втекти, – рано або пізно винуватець буде встановлений, але сума відшкодування збитку від несвоєчасно погашеної пожежі буде неспіврозмірно більше тої, котру заплатите, вчасно
Безпечного відпочинку! Та пам’ятайте, що у разі виникнення надзвичайної ситуації необхідно викликати на допомогу рятувальників за телефоном «101».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
23 грудня
Мінеральні добрива та їх види
Новини компаній
11:00
23 грудня
11:39
22 грудня
11:25
19 грудня
Спецтема
live comments feed...