• Головна
  • У Покровському районі обговорили проблеми децентралізації та об’єднання громад
12:16, 17 серпня 2017 р.

У Покровському районі обговорили проблеми децентралізації та об’єднання громад

У Покровському районі обговорили проблеми децентралізації та об’єднання громад

15 серпня у Покровському районі Донеччини відбулася дискусія на тему: «Проблеми децентралізації. Що заважає об'єднанню громад», в якій взяли участь народний депутат України Наталья Веселова , представники Донецького регіонального відділення Асоціація міст України , Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад та громадськість району.

Процес створення ОТГ у Покровському районі триває вже довгий час та набув напруженого характеру через різне бачення конфігурацій об’єднання. Після заслуховування сільських голів і місцевих мешканців, свою думку висловив експерт Донецького РВ АМУ Александр Меланченко (Alex Melanchenko) .

«Так, сьогодні є проблема об’єднання міських і сільських громад: містяни не розуміють специфіку сільського життя, а мешканці сільських районів не завжди бажають приєднуватися до міста. Але час минає, і через 10-20 років сільське і міське населення майже не відрізнятиметься в своєму укладі життя. Адже і сьогодні село – не той колгосп, що був раніше: розвиваються агроферми, а це, по суті, вже цехи і заводи. Вчорашнє сільське господарство все більш трансформується у промислове виробництво продуктів.

Донецька область вже має приклад, коли дві сільських ради у Бахмутському районі (Званівська і Верхньокам'янська) не стали об’єднуватися з містом, як було передбачено Перспективним планом, а відстояли своє право об'єднатися у сільську громаду, з бажанням розвивати українське село, фермерські господарства. Ми не можемо сказати, добре це чи погано, поки не побачимо, що з того вийде. Але заганяти в громади, як колись в колгоспи палицею – теж не правильно.

Перше, про що треба думати при створенні ОТГ - це освіта, медицина і соціальні послуги. Якщо, наприклад, два-три села об’єднаються в невелику громаду, зрозуміло, що усього спектру послуг для населення ця громада надавати не зможе. Але є такі поняття як співробітництво громад, делегування повноважень, тобто сільська громада матиме можливість купувати ту чи іншу послугу в ОТГ з більш розвинутою інфраструктурою».

Олександр Меланченко також зазначив, що законодавча база від самого початку була недосконалою та потребувала змін і доопрацювання. «За два роки вже внесено зміни до відповідного закону, прийнято низку інших нормативно-правових актів, тому що життя підказувало, де саме є прогалини. Непростий хід реалізації Закону про добровільне об’єднання громад на Донеччині наочно доводить, що народним депутатам є над чим працювати і що вдосконалювати. Сьогодні мешканці Покровського району мають унікальний шанс донести до законодавців свої зауваження та побажання».

В свою чергу, Наталія Веселова зауважила, що через неврегульованість законодавства на місцях люди стикаються з великими проблемами. Народний депутат України наголосила, що готова допомагати мешканцям району у створенні об’єднаної територіальної громади та чекає конструктивних пропозицій від ініціативної групи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #Покровський #район
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...