• Головна
  • В Мирнограді (Димитрові) згадали предтечу Майдану
07:34, 11 жовтня 2016 р.

В Мирнограді (Димитрові) згадали предтечу Майдану

Сьогодні, коли Україна веде боротьбу за збереження власної незалежності, варто частіше згадувати ті події, які стали початком краху комуністичного режиму та відновлення незалежності у 1991 році. Що й зробили в Мирнограді (колишній Димитрів).

Революція на граніті, 2 - 17 жовтня 1990 року, поклала початок справі здобуття Україною незалежності, коли більше 150 студентів - мітингувальників “кинули” власне життя і здоров’я на київський холодний граніт.
З метою висвітлення причин та особливостей перебігу революційних подій 1990 року, формування громадських почуттів, свідомої, соціально активної молоді, консолідації учнів навколо ідеї захисту України у Центральній бібліотеці Мирнограду було проведено інформ-тайм «Перший Майдан. 25 років Революції на граніті».
Учні переглянули відеохроніку революційних подій, інтерв’ю з організаторами та активними учасниками революції, слухали пісні, народжені подіями першого успішного політичного протесту проти комуністичної влади.
У Центральній дитячій бібліотеці пройшла історична ретроспектива «Студентський граніт незалежності». Присутнім розповіли, що це був перший успішний ненасильницький політичний протест проти чинної комуністичної влади в УРСР, поштовх до демократизації українського суспільства. Активісти вимагали радикального реформування всіх сфер суспільного та економічного життя. Досягти ж цього можна було лише рішучими діями. На заборону влади з 1 жовтня проводити масові акції в радіусі одного кілометра біля Верховної Ради, молодь відреагувала протестом. Наступного дня, 2 жовтня 1990 року, студенти взяли на себе ініціативу загальнонаціонального протесту. Він тривав 16 днів і став відомим на весь світ.
Присутні на заходах у бібліотеках переглянули документальний фільм «16 днів. Революція на граніті. Предтеча Майдану».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мирноград #Димитров #школьники #библиотека #революция #независимость
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...