17:30, 25 травня
Волонтерська допомога. Як люди можуть наближати перемогу і які ініціативи має держава
Українське суспільство змогло згуртуватися перед загрозою російського вторгнення і стало допомагати військовим, переселенцям та іншим особам, які потребували допомоги. Більшість ініціатив є приватними, але держава змогла реалізувати і свою під назвою United24. Що це за ініціатива, як люди можуть допомогти державі та які фонди ще існують - нижче в нашому матеріалі.
Що відомо про волонтерство в Україні
Про волонтерський рух українці змогли більше дізнатися не в теорії, а на практиці. У 2014 році росіяни розпочали свою інтервенцію в Україну, частина регіонів потрапила під окупацію, і держава зіткнулася із серйозними викликами.
Люди стали активно допомагати українській армії, яка вирушила в східні регіони країни для протистояння окупантам. Волонтери зробили рівно те, що було на Майдані Незалежності в Києві - збирали їжу, одяг, важливий інвентар. І тоді не йшлося про зброю, для майбутніх бійців збирали не менш важливі бронежилети чи навіть берці.
Крім цього певна частина людей евакуювалася із зони бойових дій і в Україні з'явилося поняття "переселенців". Людей зустрічали на вокзалах, ділилися з ними одягом та шукали для них нове житло.
Відтоді українці не перестаючи допомагали державі, адже волонтерство в армійській сфері чи підтримка переселенців була спрямована не лише на конкретних осіб. Волонтери в такий спосіб "підставляли своє плече" цілій країні, яка оговтувалася від військового вторгнення.
Поява United24
У 2022 році Росія повноцінно вторглася в Україну, війна набула масштабного характеру і держава потребувала системної допомоги. При цьому і самі українці більшою мірою стали допомагати всім нужденним.
Тому вже в травні 2022 року було запущено глобальну ініціативу на підтримку України під назвою United24. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що на цій платформі буде здійснюватися збір коштів на підтримку України.
"Кожна людина у світі може зробити пожертву і допомогти Україні боротися за нашу свободу. Ми хочемо об'єднати світ навколо підтримки нашої держави. Прості люди, благодійні фонди, міжнародні компанії, лідери думок у всьому світі", - говорив глава уряду.
На що люди можуть задонатити
Ініціатива United24 є онлайн-платформою для збору коштів на підтримку української держави. Зібрані кошти розподіляються за кількома напрямками. Зокрема, це гуманітарна та медична допомога, а також реконструкція України.
Усі кошти переказують на рахунки Національного банку України та передають у користування відповідним міністерствам: Міністерству оборони, Міністерству охорони здоров'я та Міністерству інфраструктури.
На сайті самої платформи можна побачити проєкти, на які вже вдалося зібрати кошти. Приміром, люди сповна задонатили на проєкт "Зірка сходить", у рамках яких було зібрано понад 10 млн гривень на будівництво укриттів у ліцеях у Дніпропетровській та Одеській областях. А допомагала в цьому проєкті одна з найбільших світових платіжних систем Visa.
Схожий проєкт було реалізовано для дітей із Черкаської області і з його просуванням допомагав відомий британський актор Марк Стронг.
Амбасадори платформи
Варто зазначити, що платформа United24 заручилася величезною підтримкою по всьому світу. Її просувають видатні українці і першим амбасадором став колишній футболіст Андрій Шевченко.
Пізніше до списку національних амбасадорів додалася тенісистка Еліна Світоліна, боксер Олександр Усик, акторка Іванна Сахно і футболіст Олександр Зінченко та кіберспортивна організація NAVI.
Однак серед амбасадорів є багато іноземців. Платформу підтримують американський сценарист Лев Шрайбер, астронавт Скотт Келлі, історик Тімоті Снайдер, кінорежисер Мішель Хазанавічус, філософ Френсіс Фукуяма та музичний гурт Imagine Dragons.
Як зробити свій внесок
На офіційному сайті платформи вказується, що за час її роботи вже вдалося акумулювати 646,4 млн доларів. Охочому варто визначитися з напрямком, а саме:
Оборона;
Гуманітарне розмінування;
Медична допомога;
Відновлення України;
Освіта та Наука.
Зазначається, що Міжнародні фонди залишають до 20% зібраних пожертв на свою операційну діяльність. У той час як 100% коштів, зібраних через United24, надходять на рахунки Національного банку та спрямовуються на допомогу Україні.
Водночас окремо пояснюється, що якщо людина, приміром, не хоче допомагати армії, але в неї є бажання задонатити на інший напрямок, то вона може бути повністю впевненою в тому, що її гроші витратять за призначенням. Для здійснення внеску варто перейти за посиланням.
"СпівДія" від уряду. Що за ініціатива та як запропонувати свою допомогу
У березні 2022 року в Україні створили офіційну платформу для об'єднання волонтерських та державних ініціатив щодо гуманітарної допомоги під час війни - "СпівДія".
Волонтерське об'єднання "СпівДія" координується за підтримки Офісу президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством молоді та спорту України. При цьому на платформі можна було б отримати, а також запропонувати нужденним гуманітарну, медичну або майнову допомогу.
"Фізичні особи або волонтерські організації, які мають у наявності гуманітарні або медичні ресурси, можуть так само запропонувати допомогу, зв'язавшись через платформу з фахівцями координаційного хабу", - заявляли в уряді.
Для того, щоб отримати або ж навпаки, запропонувати свою допомогу, варто перейти за посиланням.
Фонд Сергія Притули
Як раніше зазначалося, волонтерськими ініціативами спочатку займалися звичайні люди. Але хтось із часом залишав це заняття, а хтось систематизував і впорядкував. Як приклад варто навести благодійний фонд Сергія Притули.
На сайті фонду є розділ із гуманітарною допомогою, де проводять збір коштів на проєкти зі встановлення модульного житла, реконструкції, облаштування та наповнення наявних шкільних укриттів, відновлення охорони здоров'я на деокупованих і прифронтових територіях та гуманітарного розмінування.
"Гуманітарний напрям допомагає громадам на деокупованих і прифронтових територіях відновити гідні умови життя, втрачені через вторгнення РФ в Україну", - зазначено на сайті фонду.
Для того, щоб підтримати гуманітарні проєкти фонду, переходьте за посиланням.
Відомі організації, які функціонують за рахунок підтримки звичайних українців
Варто зазначити, що багато організацій і благодійних фондів існують за рахунок пожертвувань, при цьому в країнах Заходу є нормальною практикою допомагати їм фінансово.
Приміром, Міжнародна організація з міграції, діяльність якої спрямована на забезпечення врегульованого і гуманного управління міграцією, а також на надання гуманітарної підтримки мігрантам, які її потребують, включно з біженцями, внутрішньо переміщеними особами та постраждалими від торгівлі людьми. На сайті організації можна зробити свою пожертву і тим самим допомогти внутрішнім переселенцям, людям з Донецької або Луганської областей.
Під час війни найбільше страждають діти, адже вони не можуть ухвалювати самостійних рішень і часом не завжди розуміють, що відбувається навколо. В Україні веде свою діяльність організація під назвою ЮНІСЕФ, яка є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей, а особливо в умовах бойових дій. Українці можуть підтримати організацію і як зазначено на її сайті - "ваш внесок може стати для когось вирішальним".
Багатьом відоме у світі Товариство Червоного Хреста працює і в Україні. Її вважають найбільшою гуманітарною організацією в Україні, яка надає комплексну гуманітарну допомогу та підтримку найбільш вразливим верствам населення України. Варто зазначити, що з 24 лютого 2022 року, після повномасштабного вторгнення РФ, український Червоний Хрест оперативно мобілізував усі сили та ресурси і почав надавати допомогу постраждалому населенню.
Загони швидкого реагування виїжджають на місця руйнувань житлових будинків разом із ДСНС України, евакуюють людей і транспортують маломобільних осіб із "гарячих точок", чергують на залізничних вокзалах і пунктах перетину кордону. На сайті організації можна не тільки задонатити, а й записатися до лав волонтерів, які будуть і далі допомагати людям у прифронтових регіонах країни.
І важливо підкреслити, що допомоги під час війни чекають не тільки люди, а й "брати наші менші". Тисячі тварин залишилися проживати в районах бойових дій і на відміну від людей вони не можуть самостійно добувати собі їжу в потрібних обсягах. Тому з 2016 року в Україні працює організація UAnimals, яка ставить собі за мету допомогу тваринам.
Від початку повномасштабної війни зайнялися порятунком тварин, допомогою притулкам, екопаркам, зоопаркам, заповідникам, фермам, що потерпали та потерпають від обстрілів росіянами або їхньої окупації. На сайті організації вказано заклик - "Врятуйте тварин і навколишнє середовище від війни в Україні". Поруч же всі охочі можуть перерахувати донат на діяльність організації.
Автор: Дмитро Браславський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:11
Вчора
09:36
21 листопада
21:09
20 листопада
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...