• Головна
  • Дитинство під звуки пострілів. Як діти можуть проводити час у Донецькій області та які можливості надає влада
17:30, 23 травня

Дитинство під звуки пострілів. Як діти можуть проводити час у Донецькій області та які можливості надає влада

Дитинство під звуки пострілів. Як діти можуть проводити час у Донецькій області та які можливості надає влада

Війна в Україні сильно змінила спосіб життя дітей і багато хто з них евакуювався з Донецької області. Водночас у регіоні продовжують перебувати тисячі дітей. Де вони можуть провести свій час і на які гуртки їх можуть відправити батьки - нижче в нашому матеріалі.

Примусова евакуація дітей із Донецької області

На початку вторгнення значна кількість родин виїхала з Донецької області, батьки потурбувалися про те, щоб їхні діти не побачили на власні очі жахи війни. Однак не всі люди пішли на такий крок і в регіоні проживає ще багато маленьких українців.

Влада ухвалила рішення про проведення примусової евакуації дітей, хоча цей процес не можна назвати повністю "примусовим". Дитина все одно має виїхати хоча б з одним зі своїх батьків, тому в хід іде сила слова. Місцева влада і поліція особисто їздять на передову і переконують батьків вивезти дітей у безпечніші регіони.

Але в тилових громадах Донецької області ця робота не проводиться в такому посиленому режимі. Діти гуляють вулицями, грають у футбол і з великим інтересом розглядають українські танки, які проїжджають дорогами.

В області працюють освітні консультаційні пункти

Служба у справах дітей Донецької ОДА нам повідомила, що в регіоні перебуває 39 437 дітей, проте це число може змінюватися щодня. Адже процес евакуації не припиняється, також у багатьох родин з'являються довгоочікувані малюки та на жаль, російські обстріли забирають життя найменших українців.

У Департаменті освіти і науки Донецької ОВА нам повідомили, що, за їхніми даними, на території регіону перебуває близько п'яти тисяч вихованців закладів дошкільної освіти та 31,2 тисячі учнів закладів середньої освіти.

Чиновники повідомили, що з метою допомоги та підтримки дітей у регіоні продовжує працювати 34 освітні консультаційні пункти. До роботи залучаються педагогічні працівники, психологи, соціальні педагоги, волонтери.

При цьому інформація про роботу таких пунктів обмежена через можливість обстрілів з боку РФ. У Донецькій ОВА нам пояснили, що інформацію про роботу секцій або гуртків у таких закладах можуть отримати батьки за безпосередньої комунікації з освітнім пунктом. Тому всі охочі віддати дитину на якусь секцію мають для початку дізнатися у місцевої влади, чи працює в громаді такий пункт.

Проте 23 травня голова Донецької ОВА Вадим Філашкін заявив, що у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації на території області тимчасово призупиняється робота освітніх консультаційних пунктів для школярів. Він запевнив, що після стабілізації ситуації вони знову будуть використовуватися за призначенням

У Краматорську для дітей проводять уроки неформальної освіти

У виконкомі Краматорської міськради нам повідомили, що в громаді проживає орієнтовно шість тисяч дітей, як можна побачити, дані обласної влади дещо відрізняються.

Водночас низка організацій, як-от "Тато ХАБ", "Клуб рибалок України", "ЮНІСЕФ", "УВКБ ООН" проводять різноманітні заходи в напрямі неформальної освіти для дітей, що проживають у Краматорській громаді. Інформуванням займається Управління освіти міськради.

Також у громаді є можливість для творчого розвитку дітей. Чиновники пояснили, що в місті працює три школи мистецтва та художня школа, які надають початкову мистецьку освіту в дистанційному режимі. Інформацію про це батьки можуть знайти на сторінках цих закладів у соціальних мережах.

Також у закладах культури працюють дитячі вокальні та хореографічні колективи, які мають найпростіші укриття. Записати дитину туди можна, якщо батьки напряму звернуться до адміністрації культурного закладу.

Куди можуть записатися діти в Дружківській громаді

Дружківка розташована трохи ближче до лінії фронту, ніж Краматорськ. Однак при цьому в місті функціонує позашкільний розвиток дітей. У Дружківській міській військовій адміністрації нам пояснили, що в громаді проживає приблизно 2500 дітей. Також у громаді функціонують:

  • Мистецька школа;

  • Центральна бібліотека;

  • Дитячо-юнацька спортивна школа;

  • Центр дитячої та юнацької творчості;

  • Станція юних техніків.

У музичній школі пропонується онлайн-навчання на фортепіано, народних інструментах, а також у вокально-хоровому відділенні. Записатися можна за електронною поштою - [email protected]

У центральній бібліотеці для дітей працює три клуби раннього розвитку дітей, три клуби з вивчення іноземної мови, клуб з вивчення української мови та інклюзивний простір. Записатися можна за телефоном - 06267-5-36-14.

Чиновники також розповіли, що дитячо-юнацька спортшкола працює в повному обсязі, діти продовжують відвідувати заняття з баскетболу, тхеквондо, легкої атлетики та футболу. Крім цього систематично проводяться різні змагання. Для запису необхідно звертатися безпосередньо до спортшколи.

На оздоровлення і не тільки. Куди можуть поїхати діти з Донецької області

Крім тих можливостей, які надаються дітям безпосередньо на Донеччині, є також і заходи, що відбуваються в інших куточках України.

Приміром, нещодавно група дітей з Донецької області вирушила на оздоровлення до рекреаційного комплексу "Іллара" в місті Іршава Закарпатської області. Головною метою оздоровлення та відпочинку є надання дітям психологічної підтримки та оздоровлення, сприяння інтеграції в більш безпечне середовище та покращення навичок комунікацій і навчання.

Також групу дітей із Новогродівської та Селидівської територіальних громад у супроводі представників місцевих органів влади та благодійного фонду "Співдружність України" відправляли на оздоровлення до Прикарпаття. 44 дитини змогли отримати послуги із соціальної реабілітації та оздоровлення в дитячому спеціалізованому санаторії "Косів", розташованому в Івано-Франківській області.

Окрім цього на Закарпатті в Міжнародному дитячому центрі "Артек" нещодавно проходила тематична зміна "Збір юних патріотів "Ми - незламні Українці!"". Діти Донеччини, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки впродовж зміни, змогли оздоровитися та відпочити в безпечному регіоні України.

Для того, щоб вашу дитину змогли відправити на такий захід, насамперед варто комунікувати з представниками місцевої влади. Вони зможуть зорієнтувати батьків про поточні можливості.

Автор: Дмитро Браславський 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #діти #евакуація #можливості #освіта #розвиток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...