18:11, 27 березня
Гуманітарка в Донецькій області. Як людям отримати допомогу і чи є проблеми з її видачею
Після початку повномасштабної війни в Україні в низці регіонів виникли перебої з постачанням продуктів, ліків, засобів гігієни. У Донецькій області це відчувається особливо гостро через близькість до лінії фронту. Як жителям регіону отримати гуманітарну допомогу, хто цим займається і з якими труднощами можуть зіткнутися ті, хто її потребує, - читайте в нашому матеріалі.
Гуманітарка через два роки війни. Чи надходить вона в регіон
Продуктові набори жителі всіх районів Донецької області почали отримувати майже в перші тижні повномасштабної війни, адже саме тоді розпочався процес евакуації населення, і чимало людей виїжджали зі своїх домівок фактично під обстрілами. Згодом місцева та обласна влада почала видавати допомогу централізовано та співпрацювати в цій сфері з міжнародними організаціями та фондами.
У березні цього року очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін відзвітував про чергову видачу допомоги жителям області. За один тиждень було розподілено понад 507,5 тонн допомоги, серед якої продуктові набори, засоби гігієни, будівельні матеріали, непродовольчі товари, медичні засоби, питна вода та інше.
За словами очільника області, насамперед допомогу отримували особи пенсійного віку, багатодітні сім'ї, сім'ї з неповнолітніми дітьми та інші незахищені категорії населення.
Жителі області можуть отримати допомогу не тільки у вигляді продуктових наборів
Обласна влада наголошує, що волонтерський рух на сьогодні набув колосального значення. Небайдужі українці та закордонні партнери підтримують військових і цивільних.
Варто зазначити, що за цей час гуманітарна допомога почала охоплювати різні сфери потреб людей, мова вже йде не тільки про їжу. Якщо ж у перші місяці війни люди гостро потребували продуктових наборів і засобів гігієни, то зараз мешканцям регіону видають будматеріали для ремонту житла. Лінія фронту на певних ділянках практично не змінюється, тож люди вирішили взятись за відновлення своїх домівок.
Наприклад, у лютому понад 2300 домогосподарств у 17 громадах Донецької області отримали різноманітну будівельну допомогу. Йдеться про тарпулін, плівку TPS або листи OSB. Вона необхідна, зокрема для консервації пошкоджених будинків і часткового відновлення пошкодженого майна.
Також після обстрілу фільтрувальної станції в Краматорську в Донецьку область доставили 40 тонн засобів для дезінфекції води. Жителі двох громад протягом лютого змогли отримати непродовольчу допомогу, а саме:
матраци;
подушки;
ковдри;
рушники;
постільна білизна;
посуд;
термоси;
сонячні лампи;
каністри для питної води.
З якими проблемами стикаються жителі Донецької області під час отримання допомоги
Ми поговорили з жителями Слов'янської, Лиманської, Краматорської, Костянтинівської, Покровської та Добропільської громад і дізналися про їхній досвід отримання гуманітарної допомоги. Люди в більшості повідомили, що не знають куди звертатися для отримання допомоги.
Інша частина розповіла, що записувалася на отримання допомоги, але не завжди на їхнє звернення йшов відгук. Люди поскаржилися, що доволі часто допомогу отримують ті, хто може дійти до пункту її видачі, хоча є багато людей, які з фізичних причин обмежені в пересуванні.
Деякі люди звернули увагу, що родичі українських воїнів не потрапляють до категорії осіб, яким призначена гуманітарка. Про позитивний досвід отримання допомоги розповіли небагато людей, проте таких випадків все ж таки не мало. Однак вони зазначили, що з часом видача допомоги стала відбуватися рідше.
Що говорять про допомогу в організації, яка займається видачею допомоги
Одна з волонтерок, яка з міркувань безпеки побажала залишитися анонімною, розповіла про процес видачі допомоги в Донецькій області. За її словами, потреба у продуктових наборах не зменшилася. Людям привозять різну допомогу, крім продуктів мешканці регіону отримують кошти гігієни, дрова та брикети (в зимовий період).
Серед пріоритетних категорій на отримання допомоги залишаються пенсіонери, багатодітні матері, люди з інвалідністю та переселенці. Іноді допомогу видають тим, хто повернувся у Донецьку область після евакуації.
Також волонтерка уточнила, що міжнародні фонди та організації не ризикують везти допомогу до населених пунктів на лінії фронту, оскільки великі фури можуть стати мішенню для окупантів. Тому така допомога розвантажується в тилових громадах Донецької області, а безпосередньою доставкою вже займається місцева влада.
Куди варто звертатися мешканцям Слов'янська та інших громад для отримання допомоги
Виходячи з вищесказаного, людям варто залишати заявки для отримання допомоги безпосередньо через місцеву владу.
Ще у квітні 2022 року адміністрація Слов'янська звітувала про отримання гуманітарної допомоги від представників організацій та запрошувала мешканців міста звертатися до Управління соціального захисту населення.
Відтоді на сайті адміністрації міста періодично з'являлися публікації про те, що Слов'янськ отримав продуктові набори і мешканці можуть заповнити заявку для їх отримання. Тому важливо стежити за новинами на сайті міста, щоб не пропустити чергову видачу гуманітарки.
Контакти для звернень
Раніше адміністрація міста повідомила, що ситуація із забезпеченням населення товарами першої необхідності та наданням гуманітарної допомоги характеризується як непроста, але системна, керована та задовільна.
За її даними, у місті працювало щонайменше 26 організованих пунктів видачі гуманітарної допомоги. Переважно допомога надається соціально незахищеним категоріям громадян. Адміністрація надала номери телефонів, за якими варто звертатися для запису на отримання допомоги.
Також Донецька ОВА вказала низку організацій, які на постійній основі надають допомогу жителям регіону. Ми наведемо їхні контакти для звернень:
Гуманітарна місія "Проліска": 093 202 22 32 32; 096 404 10 34. Контакти офісу в Добропіллі - 066 337 01 28.
Благодійний фонд "Янголи Спасіння": 0800 334 620. Електронна пошта - [email protected]
Данська рада у справах біженців: [email protected]
Агентство ООН у справах біженців в Україні: 0-800-307-711
Міжнародний Комітет Червоного Хреста України: 0 800 300 155
Карітас України: 0 800 336 734
Благодійна організація ADRA Ukraine: +38 067 333 17 52 або +38 067 333 17 52 або +38 093 170 67 39 або +38 050 615 57 50. Електронна пошта - [email protected]
Благодійна організація "Фонд Ріната Ахметова": 0 800 509 001 або 0 800 603 001. Електронна пошта - [email protected]
Благодійний фонд "NEW WAY": +38 (050) 222 01 30. Електронна пошта - [email protected]
Некомерційна організація "Людина в біді": 0 800 210 174. Електронна пошта - [email protected]
Автор: Дмитро Браславський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Що таке стейблкоїни і як вони впливають на ринок України
Новини компаній
09:00
11:11
23 листопада
09:36
21 листопада
21:09
20 листопада
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...