14:44, 31 січня
Відбулися громадські обговорення щодо відбудови та відновлення пошкодженого навчального закладу у Покровську
Уже другий рік поспіль Покровська громада проходить важкі випробування на міцність через обстріли з боку рф. Деякі з них призвели до руйнувань освітніх закладів. І хоча активні бойові дії ще тривають, керівництво Покровської МВА вже шукає можливості з реалізації проєктів відновлення місцевих навчальних закладів у післявоєнний період.
Так, днями в форматі онлайн-засідання відбулися громадські обговорення проєкту реконструкції навчально-виховного комплексу №2, що був пошкоджений внаслідок ракетного обстрілу у листопаді 2022 року.
В ньому брали участь понад 100 осіб: керівники громади, освітяни, учні навчального закладу, їхні батьки, а також представники громадськості.
Кожен учасник мав змогу поставити питання та отримати на нього ґрунтовну відповідь.
«У 2022 цей навчальний заклад був пошкоджений. Відремонтувати його власними силами за кошти громади нам би не вдалося, бо це дуже високовартісний проєкт. Нам було надано пропозицію взяти участь в конкурсі, щоб отримати можливість залучити проєктувальників до створення технічно-кошторисної документації. Була сформована робоча група та підготовлено ряд документів. У травні 23-го року стало відомо, що нас було залучено до проєктування», — розповів керівник управління капітального будівництва Покровської міської ради Данил Проскуренко.
Тепер, концептуальне рішення проєкту, яке розробили представники міжнародної організації U-LEAD, представлено для активного обговорення серед мешканців громади.
«Наша основна мета – створити безпечне та комфортне навчальне середовище, де кожен учень, зокрема діти з особливими потребами, матимуть доступ до освітнього процесу. Основними критеріями є не лише відповідність нормативним актам, а й урахування потреб наших юних мешканців. Будівля та її прилегла територія повинні бути функціональними та привабливими для учнів та їх батьків», — зазначила заступниця начальника Покровської МВА Маргарита Ідрісова.
Проєкт відбудови пошкодженого навчального закладу орієнтований на створення навчального середовища, яке відповідає високим стандартам безпеки, комфорту та доступності для всіх категорій учнів
Згідно з проєктом реконструкції, навчально-виховний комплекс складатиметься із двох будівель: школи та дошкільного підрозділу, розрахованих на 520 учнів. На даний час вже було виконано технічне обстеження будівлі. Наразі триває розробка технічно-кошторисної документації.
«Школа буде інклюзивною, безбар'єрною та безпечною. Планується наново побудувати їдальню та дошкільний підрозділ, який буде надалі розташований більш зручно, ніж раніше. Ця школа стане мультифункціональним осередком для її учнів», — додала Маргарита Ідрісова.
За словами директорки навчально-виховного комплексу № 2 Нігяр Ібрагімової, зараз навчання учнів школи продовжується повністю в дистанційному форматі. З дітьми працюють 33 кваліфікованих педагоги, які викладають для 407 учнів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Що таке стейблкоїни і як вони впливають на ринок України
Новини компаній
09:00
25 листопада
11:11
23 листопада
Спецтема
live comments feed...