13:18, 28 січня
“Я точно знаю, коли помре путін”, - як ворожки в TikTok стали джерелом фейків
Соцмережі розриваються від кількості “гадалок”, “відьмаків”, “тарологів”, які аналізують ситуацію в Україні.
З одного боку здається очевидним, що довіряти ворожкам - доволі спірна справа. Але прямі ефіри, в яких тарологи обговорюють війну в Україні, набирають тисячі, а то і десятки тисяч переглядів. Найбільше таких ви можете зустріти в TikTok.
Найчастіше люблять маніпулювати темами, звичайно, війни. Не злічити кількість відео, в яких ворожки чи відьмаки розповідають про те, “коли закінчиться війна в Україні”, “де буде наступний контрнаступ”, “у яких містах варто остерігатись обстрілів” і не лише.
Багато хто з них разом із тим проводять прямі ефіри “про особисте життя”. Вам зустрічалися стріми, в яких люди в коментарях під відео пишуть своє ім’я і вік, а “відуючі” розповідають, яка доля на них чекає найближчим часом?
Але часто такі ворожки залишають під ефірами чи відео свої контактні дані для того, щоб люди вже йшли до них за особистими консультаціями, які ті проводять за гроші.
Майже завжди сторінки передбачень, або посилання на сторінки можна зустріти і в Telegram:
Як ми вже казали, мало б бути зрозуміло, що не можна орієнтуватися на “гадалок” з TikTokу, коли справа торкається війни чи твоєї долі. Але на диво у них знайшлося дуже багато прихильників.
Що цікаво, велика кількість людей відкрито говорить про те, що перегляд таких відео допомагає їм відволіктись і вірити у скорішу перемогу, але при цьому, варто не забувати, що правди від них ми не отримаємо. Всі ці відео та ефіри часто - просто дезінформація, а в руках ворогів може стати і частиною ІПСО.
При цьому, не гребують думками шаманів, мольфарів, ворожок і всеукраїнські ЗМІ. Нерідко на екранах телебачення ми зустрічаємо новинні сюжети про те, як ведуча питає у мольфара про те, що буде з Україною.
Очевидно, що ЗМІ, які публікують подібну інформацію, хочуть набрати великі перегляди, адже українці готові слухати будь-які “хороші новини”. Навіть, якщо вони - розповідь мольфарів, ворожок, відьмаків.
Але кожному з нас варто бути максимально раціональними, коли справа стосується такої серйозної теми, як війна. Ми не знаємо людей, які постають перед нами у вигляді “ясновидців”. Яку позицію вони мають? Що саме вони бачать у своїх картах, кришталях, шарах? Чи не спрямовані їхні відео на те, щоб розхитати настрої українців? Чи не хочуть вони викликати нервовість серед людей? Адже часто у своїх відео тіктоківські “гадалки” розповідають, у яких містах очікуються обстріли, на яких лініях фронту будуть загострення. Це може впливати на настрій людей навіть підсвідомо. А потім люди діляться цією інформацією зі своїми знайомими, іноді навіть не згадуючи першоджерело дезінформації. Так і народжуються фейки, які базуються на передбаченях з соцмережі.
Якщо вам дійсно подобається слухати ворожок в інтернеті, варто ставитись до них критично, аналізувати почуте і не сприймати це за неподільну правду.
Це стосується будь-якої інформації, яку ви отримуєте через соцмережі. Тому, не дайте ошукати себе, поясніть близьким і знайомим, чому варто довіряти лише перевіреним та офіційним джерелам і будьте медіаграмотними.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Що таке стейблкоїни і як вони впливають на ринок України
Новини компаній
09:00
Вчора
11:11
23 листопада
Спецтема
live comments feed...