17:03, 10 жовтня 2023 р.
Плекаємо стійкість: у Покровській громаді впроваджують Програму ментального здоров’я
З нагоди Дня ментального здоров’я 10 жовтня у Покровську відбулась обласна нарада, участь в якій взяли заступник начальника Донецької ОВА Денис Клюшніков, заступниці начальника Покровської МВА Олена Харчевна та Маргарита Ідрісова, керівники управлінь та структурних підрозділів апарату ради.
У березні 2023 року за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської стартувала всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», мета якої - сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я.
«Ментальне здоров'я - це ключ до нашого спокою, який важливий у будь-який час, але особливо в періоди воєнного стану. Це не просто питання індивідуального самопочуття, але і колективного добробуту нації. Ментальне здоров'я стає основою для нашої стійкості та внутрішньої сили, допомагаючи нам подолати виклики, які ставлять перед нами навіть найскладніші обставини. Тому важливо розмовляти про ментальне здоров'я, підтримувати один одного і надавати допомогу, коли це потрібно», - зазначив заступник начальника ОВА Денис Клюшников.
Пріоритетні плани та напрацювання у сфері ментального здоров’я у Покровській громаді презентувала заступниця начальника Покровської МВА Олена Харчевна, яка є координаторкою проєкту національного масштабу в Донецькій області. За її словами, у Покровській громаді розроблена Комплексна програма підтримки та відновлення ментального здоров’я місцевих жителів на 2023-2026 роки.
Найбільш уразливою категорією щодо порушення ментального здоров’я в кризових ситуаціях стають діти. Зокрема, для поліпшення ментального здоров’я малолітніх мешканців Покровської громади використовується ізраїльська методика за допомогою терапевтичної іграшки Хібукі.
«Протягом року проведено заняття з елементами тренінгу зі 128 дітьми молодшого шкільного віку. Для реалізації проєкту з Хібукі-терапії у Покровську працює команда фахівців, які пройшли спеціалізоване навчання. Командна робота корисна та цінна, адже психолого-терапевтичну допомогу отримують паралельно батьки та діти. Завдяки такій співпраці ми маємо можливість сприяти стабілізації психологічного стану цілих родин, що позитивно впливає і на стан життя громади», - розповіла Олена Харчевна.
Вона також зауважила, що психологічну підтримку з питань збереження, підтримки та відновлення ментального здоров’я мешканцям різних вікових категорій, статі, соціальних груп надають й фахівці Покровського міського центру соціальних служб. У Центрі проходять групові та індивідуальні консультації психолога з використанням різних методик та інструментів: арттерапія, ігри – перевтілення, тілесні практики, вправи з соціально-емоційного та етичного навчання, активні руханки, вправи на емоційне розвантаження, розвивальні ігри тощо.
«Всі ці вправи та заходи сприяють стабілізації та відновленню психоемоційного стану дітей. Результатами цієї роботи стало покращення психоемоційного стану дітей, про що свідчить зворотний зв'язок з батьками маленьких учасників цього проєкту, - підкреслила заступниця начальника Покровської МВА.
Крім того, фахівці Служби у справах дітей проводять заходи щодо підтримки та збереження ментального здоров’я сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, батьків-вихователів, прийомних батьків та дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів-піклувальників.
«Всім відвідувачам пропонується скористатися банером Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?». Банер є цікавим та привабливим інструментом, який надає більше, ніж просто статичну інформацію. За допомогою простого, доступного, креативно згенерованого QR-коду кожен громадянин може дізнатися способів покращити свій психоемоційний стан», - зазначила Олена Харчевна.
Співробітники управління сім’ї, молоді та спорту Покровської міської ради також проводять заходи щодо підтримки та збереження ментального здоров’я населення громади: продовжується спортивно-масова робота на базі «Активних парків», діти залучаються до тренування.
Відновленню ресурсів, опануванню техніками психоемоційної підтримки та збереженню психічного здоров’я учасникам освітнього процесу сприяють групові та індивідуальні заняття з психологами. А от у центрі соціального обслуговування, для сприяння всебічного розвитку людей пенсійного віку, працює «Університет III віку».
Заходи щодо підтримки та збереження ментального здоров’я на постійній основі проводяться й для вихованців Покровського центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Милосердя».
«Дуже важливо нагадати всім, що ментальне здоров’я важливе так само як й фізичне. Установи та підприємства Покровська співпрацюють у сфері підтримки ментального здоров’я з громадськими організаціями. Проведено низку зустрічей та заходів із фахівцями ЮНІСЕФ, гуманітарної місії ГО «Проліска». Прагнемо навчити людей піклуватися про своє здоров’я та плекати власну стійкість. Покровська МВА дбає про ментальне здоров’я своїх мешканців заради їх майбутнього та майбутнього нашої країни», - підкреслила Олена Харчевна.
Крім того, у Покровській громаді працюють цілодобові телефонні лінії колцентру для звернення мешканців тел: 0 800 300 101. Оператори контакт-центру на звернення мешканців з питань ментального здоров’я (психологічне консультування дітей та дорослих, стабілізація психоемоційного стану, робота груп взаємопідтримки тощо) надають номер психологині Покровського міського центру соціальних служб Донецької області 099-0487986.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:56
26 листопада
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...