• Головна
  • У Покровську пройшла історична лекція, присвячена етапам державотворення та відомим державним діячам
15:39, 27 липня 2022 р.

У Покровську пройшла історична лекція, присвячена етапам державотворення та відомим державним діячам

Напередодні відзначення Дня Української Державності, свята, заснованого президентом України Володимиром Зеленським, у Покровську пройшла історична лекція, присвячена етапам державотворення та відомим державним діячам. Про це повідомляє прес-служба Покровської міської ради. 

Зустріч, на якій були присутні перші керівники громади, старости, представники військкомату та структурних підрозділів міської ради, була підготовлена та проведена Світланою Гавриленко — громадською діячкою, головою комітету з питань духовності, культури, освіти, науки та просвітницької роботи Громадської Ради.

У Покровську пройшла історична лекція, присвячена етапам державотворення та відомим державним діячам, фото-1

Лекція умовно була поділена на дві частини. Під час першої учасники заходу знайомились з поняттям «держава» та першими його ознаками.

«На превеликий жаль, для українського народу становлення національної державності відбувалося досить складно й упродовж тривалого часу. Однак, попри всі труднощі, Українська державність укріпилася і має свою давню історію», - зазначила Світлана Гавриленко.

У Покровську пройшла історична лекція, присвячена етапам державотворення та відомим державним діячам, фото-2

"Почалась вона ще з V тисячоліття до н.е. з поселення Аррата. Потім землі заселяли кіммерійці, скіфи, сармати, представники антського союзу. У IX століття утворилась Київська Русь, яка простяглась до берегів Франції. Згадували під час заходу про утворення християнсько-демократичної республіки Запорізька Січ та існування Гетьманщини. Велику увагу під час лекції було приділено постаті, чиє ім'я глибоко шанується серед борців за державність України — Івану Мазепі. Гетьманом України його було обрано 25 червня 1687 року. «Розумний і освічений, він зробив стрімку кар'єру. Єдиний серед країн, хто знав усі європейські мови. При Мазепі розвивалось культурне будівництво — зведення храмів у стилі козацького бароко", - розповіла Світлана Гавриленко.

Пов'язане з ім'ям Мазепи й Пересопницьке Євангеліє, що нині входить до церемонії інавгурації Президентів України.

Як стверджують історики, певний час книга була в Івана Мазепи й у 1701 році він його подарував Переяславському кафедральному собору, який сам збудував. З 1991 року президенти України присягають на вірність народові й державі на Пересопницькому Євангелії.

Традицію публічної присяги очільниками держави на Святому Писанні намагався започаткувати ще гетьман Пилип Орлик, який вніс текст присяги до своєї Конституції 1710 року. І лише зі здобуттям незалежності Україною перший її Президент Леонід Кравчук, а за ним й інші обранці, поклавши руку на манускрипт, змогли проголосити: «Зобов’язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу…».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#покровськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...