• Головна
  • Тероборона та добровольче формування Покровської громади: основні принципи роботи у військовий час
13:54, 9 березня 2022 р.

Тероборона та добровольче формування Покровської громади: основні принципи роботи у військовий час

Тероборона та добровольче формування Покровської громади: основні принципи роботи у військовий час

Сьогодні 14-й день війни – вторгнення російських окупантів на територію України. До редакції сайту 06239 щодня надходить безліч питань щодо вступу в територіальну оборону Покровської громади та в добровольче формування Покровської територіальної громади.

Сьогодні журналісти поспілкувалися із командиром добровольчого формування Покровської ТГ, головою громадської ради при Покровській міській раді Михайлом Кірсановим.

Торік Верховною Радою України було ухвалено Закон про національний спротив. Територіальна оборона складається з військової, цивільної та військово-цивільної складових.

Військова складова територіальної оборони включає органи військового управління, військові частини cил територіальної оборони Збройних Сил України, інші сили та засоби сил безпеки та сил оборони, що залучаються до виконання завдань територіальної оборони. Цивільна складова територіальної оборони включає державні органи, органи місцевого самоврядування, які залучаються до територіальної оборони та штаби зон (районів) територіальної оборони. Військово-цивільна складова територіальної оборони це - безпосередньо, добровольчі формування територіальних громад, які залучаються до територіальної оборони.

«У нас зараз сформовано добровольче формування Покровської територіальної громади. Згідно із прийнятим законом, у мирний час передбачалося, що туди входитимуть жителі нашої громади, опановуватимуть військові спеціальності, вогневу та тактичну підготовку. У разі потреби вони були б призвані до лав Збройних Сил України чи тероборони. Так вийшло, що створення добровольчих формувань випало на початок війни. Зараз ми з нуля все дізнаємося, опановуємо нові знання та навички, виконуємо завдання», - каже Михайло Кірсанов.

Тероборона та добровольче формування Покровської громади: основні принципи роботи у військовий час, фото-1

Зазначимо, що вступ до добровольчих формувань не звільняє від призову на військову службу.

«Багато мешканців громади вступили до лав добровольчого формування, щоб зі зброєю в руках захищати свій дім, але протягом певного часу, були призвані до лав ЗСУ. Тому, якщо хтось хоче "пересидіти" у добровольчому формуванні, так не вийде. У нас все на добровільній основі, немає пільг, заробітних плат тощо. У складі формування – мирні жителі, які згуртувалися та хочуть допомагати армії, захищати наше місто, свою землю», - зазначив Михайло Володимирович.

За словами командира добровольчого формування, першочерговими завданнями є попередження випадків мародерства, п'янства, продажу спиртних напоїв та інших кримінальних та адміністративних правопорушень. В приорітеті - виявлення диверсійних розвідувальних груп, що входять до міст, коригують вогонь ворога, встановлюють мітки. Також учасники добровольчого формування проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу.

«Ми здійснюємо виявлення точок продажу спиртних напоїв, які заборонені у військовий час. Тому хочу попередити і підприємців, і підпільників, у разі виявлення, ми будемо діяти за законом. П'яні люди на території громади у воєнний час – потенційні злочинці», - заявив Михайло Володимирович.

«В умовах воєнних дій наше добровольче формування підпорядковується командиру батальйону територіальної оборони. Тому ми виконуємо завдання разом із військовослужбовцями. Вони як військові, а ми, як небайдужі мешканці міста», - додав Михайло Кірсанов.

За минулий тиждень понад 170 мешканців міста вже звернулись з заявою вступити до лав добровольчого формування. Враховуючи, що з числа цих особ, частина була призвана до ЗСУ, деякі не пройшли перевірку, по деяким - ще проводиться. Нині у лави формування зараховано понад 60 осіб, і це не враховуючи волонтерів. І люди продовжують звертатися.

«Покровський районний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки забитий, призов активно йде, ТРо та наш батальйон укомплектований повністю. Нині армія велика. Ми перші у нашому регіоні створили добровольче формування. Війна розпочалася у четверг, а в суботу ми вже згуртувалися та створили формування. Зараз ми беремо людей лише після того, як військкомат відмовив у призові на військову службу з різних причин, – каже Михайло Володимирович. – До 50 років ми приймаємо лише через військкомат. Тих, кого закликають на службу – прямують служити, а кого ні – залишаються у нас. Крім того, ми здійснюємо перевірки картотеки МВС, СБУ, контррозвідки, наркології тощо. Тому що люди приходять різні. Наразі зараз такий час, що навіть ті, хто колись мав проблеми із законом, теж хочуть боронити землю зі зброєю в руках захищати свою країну. Ми можемо зробити виняток і прийняти цю людину, але в першу чергу ми дивимося на її особисті якості, підготовку і так далі. Проте, згідно із законодавством, ми не можемо брати людей, які мають непогашену судимість. Таких людей ми записуємо до волонтерського взводу, вони виконують роботи з облаштування споруд. Далі дивимося, як вони себе зарекомендують".

Тероборона та добровольче формування Покровської громади: основні принципи роботи у військовий час, фото-2

«Я чув такі розмови, що місто не патрулюється, усі поїхали. Це не правда. Патрулювання здійснюється разом із правоохоронними органами, із силами територіальної оборони. Ми працюємо, щоб запобігти випадкам мародерства, дезертирства, здійснюємо охорону об'єктів разом із силами тероборони. Працюємо у всіх напрямках, щоб підтримувати життєдіяльність міста у належному стані, щоб люди відчували себе захищеними», - зазначив командир добровольчого формування Покровської ТГ.

Також Михайло Кірсанов розповів про головні відмінності добровольчого формування від сил територіальної оборони:

«У чому різниця добровольчого формування від тероборони? Вони як військовослужбовці виконують військові завдання, де це потрібно. Якщо ви хочете вступити до територіальної оборони, необхідно звернутися до військкомату. Ми – добровольче формування та виконуємо завдання у межах громади. Ми не отримуємо ні зарплатню, ні пільги. Деякі чоловіки приходять у вільний від роботи час та виконують поставлені завдання».

Навіть люди поважного віку також не залишаються осторонь і часто записуються в добровольче формування.

«Ми організували батальйон інформаційного спротиву. Інформаційна війна – це також війна. Люди не знають, люди налякані. Але! Покровчани мають знати та розуміти, що вони під надійним захистом», - каже Михайло Кірсанов.

Добровольче формування Покровської ТГ на сьогоднішній день потребує допомоги небайдужих громадян.

«У Покровській громаді є і волонтерський батальйон, який займається збиранням матеріальної допомоги і військовослужбовцям, і силам територіальної оборони, і переселенцям. Зараз такий час, що необхідно все: і теплі речі, і продукти, і ковдри, і подушки тощо. Якщо брати наш підрозділ – потрібна форма та паливні матеріали. Зайва допомога не завадить. Якщо прагните допомогти, необхідно звернутися до пунктів гуманітарної допомоги у Покровську. Можна приносити і до ЦТД», - наголосив Михайло Кірсанов.

За законом, членами добровольчого формування можуть бути особи, котрі досягли 18 років, військовозобов'язані, які не мають судимості, з місцевою пропискою.

Для вступу у формування необхідно прийти за адресою: вул. Поштова, 13 (ЦТД). При собі потрібно мати: паспорт, військовий квиток, прописку та ідентифікаційний код.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #теріторіальна_оборона #добровольче_формування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...