• Головна
  • Покровчанам до уваги: про що говорять люди, які стали жертвами аферистів
14:45, 29 січня 2020 р.

Покровчанам до уваги: про що говорять люди, які стали жертвами аферистів

У 2019 році поліцейські Донеччини задокументували 1302 факти шахрайства. Далі зі статті ви дізнаєтеся про найрозповсюдженіші пастки аферистів – з перших вуст, та вказівки, які дозволять зберегти ваші гроші.

Готуючи публікацію про чергові афери, на які попадалися громадяни, нерідко випадає можливість поспілкуватися не тільки зі слідчим, а й з самими потерпілими. Інколи знайомі чи просто випадкові співрозмовники самі розповідають про випадки, які з ними траплялися чи шахрайські спроби, що торкнулися їх рідних, близьких чи колег.

«Якби я вчасно зрозумів (ла)» - ця фраза звучала з вуст всіх тих, хто втратив власні заощадження через виверти шахраїв та власну безпечність і неуважність.

Одна жінка розповідала: «На моєму телефоні пролунав дзвінок. На екрані висвітився невідомий номер. Взагалі то я нечасто відповідаю на такі дзвінки, але цього разу підняла слухавку, адже чекала повідомлення з роботи. Я почула голос чоловіка, який представився працівником банку та повідомив, що хтось намагається зняти гроші і, аби аферистам це не вдалося зробити, необхідно перевести кошти на транзитний рахунок. Я розхвилювалася, адже 20 000 гривень не маленька сума. А далі як в тумані. Я вставляла купюри в термінал, а в слухавку говорив спокійний чоловічий голос «Все буде добре, гроші через кілька годин повернуться на вашу картку». Через декілька годин я перевірила рахунок, там нічого не було».

Ще один мешканець Волновахи потрапив на аналогічний виверт.

- Для мене 18 000 гривень – великі гроші, до того ж це були ще й кредитні. Тепер буду повертати їх своєму банку, а «на носі» ще й випускний бал доньки. І розумів же ж, що щось нечисте, але чомусь не подзвонив в поліцію і через свою довірливість маю тепер такий клопіт. Буде уроком. Тепер, якщо справа буде стосуватися грошей, «перестрахуюся» і зателефоную в правоохоронні органи.

Окрім махінацій з банківськими рахунками, громадяни «попадаються» і на смс-шахрайства, наприклад «Ви виграли автомобіль».

- Завжди мріяла про власне авто. До того ж і діти ростуть, їм також не буде зайвим. На телефон прийшло повідомлення, в якому йшлося про те, що в розіграші мені пощастило і я виграла якусь «іномарку». На радощах подзвонила, розповіла хто я і звідки, а потім мені повідомили, що я маю сплатити 17 000 гривень податкового збору. Я погодилася і через 2 місяці авто повинні буди доставити. Щоб дізнатися як проходить процес, я зателефонувала раніше зазначеного терміну, але номер вже не обслуговувався. Як бачите – ні авто, ні грошей, – розповідає жителька Нікольського.

За такою ж схемою лишився без автівки та грошей і 40-річний житель Волновахи. Правда, що його податкові збори виявилися на 5 000 меншими.

Не рідкістю є і афери з продажу авто. Так потрапив на гачок аферистів ще один мешканець міста.

- Чув, що багато хто купують собі автомобілі, як то кажуть, на «євробляхах». Знайшов оголошення в інтернеті про продаж автомобілів за кордону по низькій ціні. У нас за такі гроші «іномарку» не купиш. Подзвонивши по вказаному в оголошенні номеру, мені сказали, що така ціна пояснюється незначними дефектами і через це вони розпродають автомобілі за знижками, після чого запросили приїхати до них в офіс. Подумавши, я вирушив в Одесу за адресою, яку надала консультант. Приїхавши на місце у напівпідвальному приміщенні житлового будинку, знайшов той самий «офіс». Спочатку якось і подумалось: «Чого це така фірма і в підвалі», а потім пересилило бажання придбати новенький автомобіль, тому і зайшов. Працівники ознайомили мене з договором про придбання, детально все розказали, навіть, поетапно, як все це буде відбуватися, я і повірив та підписав договір. До всіх привабливих пропозицій додалася ще й можливість «взяти» авто у розстрочку. Тож я довго і не думав. Після оформлення всіх документів, консультант повідомила мені, що необхідно зробити перший внесок у розмірі 40 000 гривень, такий собі завдаток. І документи надали, і квитанції, все як треба. У піднесеному настрої поїхав додому і став чекати дзвінка представника фірми. Так його і не дочекавшись, вирішив подзвонити сам, але номер був поза зоною досяжності. Відчуваючи халепу, вирішив поїхати в той самий «офіс», а коли дістався туди - побачив зачинені двері без табличок, реклами і інших розпізнавальних знаків. Да і перехожі сказали, що фірми вже як 2 тижні точно немає.

Аби стати жертвою шахраїв не обов’язково кудись їхати, достатньо здійснити покупку через Інтернет у недобросовісних продавців. А може і не продавців зовсім.

Всі, хто хотів купити щось для дому чи особистого користування, в один голос говорять про те, що вибирали речі (меблі, техніку, одяг) по ціні, яка значно дешевше ніж в магазинах і ніхто з них жодним чином не перевірив продавця. Більшість таких покупок було здійснено через торговельну інтернет-платформу.

Окремим видом шахрайства можна виділити таке, як «Ваші близькі потрапили в біду» або «Ваші близькі скоїли злочин».

Одна із потерпілих розповідає: «На мій телефон подзвонили невідомі люди, представилися працівниками поліції та повідомили, що у онука знайшли наркотики і зараз він знаходиться у відділі поліції. Також сказали, що йому «світить» позбавлення волі, але можна «вирішити» питання і його відпустять. Суму назвали в 16 тисяч гривень і обов’язково це не розголошувати та перерахувати гроші на банківську картку. Мене це так розхвилювало, що я не думаючи ні про що, виконала все, що мені говорили. Вже після всього вирішила подзвонити онукові і яке було моє здивування, коли він взяв слухавку і сказав, що зараз на заняттях і все з ним добре».

Так само «на гачок» шахраїв потрапило подружжя пенсіонерів з села Іванівки Волноваського району.

На телефоні 77-річної жінки надійшов дзвінок. На іншому кінці слухавки невідома жінка представилася співробітником поліції та повідомила, що за побиття людини затримали її сина. Не давши матері оговтатися від «новини», шахрайка продовжила давити на жінку тим, що за його визволення необхідно терміново заплатити або його «посадять». Розгублена та налякана пенсіонерка взяла гроші та разом із своїм чоловіком, швидко поїхали до найближчого терміналу. Після того, як гроші було зараховано на картку зловмисниці, знову роздався дзвінок - та сама «поліцейська» вимагала порвати чек та чекати. Тільки коли емоції втихли, подружжя зрозуміло, що «врятували» свого сина від неіснуючої халепи.

- І от чого було не подзвонити синові?! Мабуть спрацював батьківський інстинкт і «нездоровий» розум, - говорить стурбована жінка, - Син суворо наказав не відповідати на «чужі» номери, а якщо щось таке станеться – одразу дзвонити йому або в поліцію. Так і зробимо.

Інколи для правдоподібності псевдополіцейські дають слухавку «родичу» (сину, донці тощо), що остаточно може запевнити потерпілих у «достовірності» сказаного.

В черговий раз поліція звертається до громадян! Якщо Вам повідомили про те, що родич «потрапив у біду» - вимагайте особистої зустрічі з ним, обов'язково передзвоніть родичам або друзям, порадьтеся, перш ніж прийняти остаточне рішення, проявляйте підвищену пильність в разі, якщо "приваблива пропозиція" робиться занадто нав'язливо, ретельно перевіряйте інформацію і відразу ж звертайтеся в поліцію!

Не повідомляйте особисті дані банківських карток стороннім особам, не замовляйте продукцію у неперевіреного продавця, а оплату здійснюйте лише після отримання та перевірки товару.

У будь-який час доби Ви можете подзвонити на 102 та проконсультуватися з питання що робити, якщо вважаєте, що Вас намагаються ошукати. Якщо ж Ви або ваші рідні, близькі, друзі чи знайомі все-таки стали жертвами шахраїв – не чекайте, а негайно телефонуйте у поліцію!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...