
10:31, 28 грудня 2018 р.
До квітня майже всі продукти харчування подорожчають на 10-30% - експерт

Незважаючи на значне зростання цін майже на всі продукти харчування в 2018 році, наступний рік обіцяє чергове подорожчання. Згідно з прогнозами експертів, у 2019 інфляція не зупиниться і не сповільниться, а навпаки — буде прогресувати величезними темпами. Про це під час прес-конференції журналістам розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич, передає УНН.
«Тенденція до квітня 2019 року, в цілому на найближчу перспективу, — динаміка зростання майже за всіма продуктами харчування», — зазначив він.
За словами експерта, в році, що минає продукти харчування значно подорожчали. Наприклад, хліб виріс в ціні на 20%. У майбутньому році, ймовірно, що зростання цін становитиме ще близько 10%.
«Що стосується інших продуктів. Наш прогноз, що до квітня 2019 року молочна продукція виросте в ціні на 12-15%. Очікується майже рекордне зростання на цибулю, моркву і буряк. Прогноз до квітня становить близько 30-35% подорожчання на ринку цієї продукції і серед овочевої групи, і в цілому серед продуктів. Що стосується інших овочів — помідорів, перцю, огірків, то в січні і лютому вони зростуть у ціні 2-5%. Також більш-менш стабільно буде з фруктами. Вони залишаться в рамках до 10% протягом 1 кварталу наступного року. Картопля подорожчає на 15-20% протягом 1 кварталу», — розповів Томич.
У групі тваринницької продукції ситуація залишається стабільною, прогнозує експерт.
«У нас є криза споживання продукції. Якщо брати основні продукти — м’ясо, молоко, — до норми фізіологічної потреби наші громадяни вживають всього 50%. Це серйозна проблема, і по багатьом продуктам у нас змінюється споживання в бік збіднення і виживання, а не в бік використання тих продуктів, які важливі для організму і з точки зору здорової їжі і здоров’я нації», — пояснив Томич.
В Україні відчутно подорожчали соціальні продукти харчування. З метою економії, українці навіть почали споживати більше чорного хліба.
На думку депутата Сергія Тригубенка, не останню негативну роль в цьому питанні зіграла відмова держави від регулювання цін на соцпродукти.
«Відпускати ринок продуктів у вільне плавання можна лише за умови соціального благополуччя в країні. У нас же його немає … І сьогодні мало в якому садку і школі повноцінно годують дітей, а пенсіонери між сезонами збору овочів пересиджують на запасах і макаронах. За таких умов держава не повинна і просто не має права експериментувати з цінами на найнеобхідніше», — вважає політик.
За даними Держстату, 14 млн українців проживають за межею бідності. На продукти ж наші співвітчизники витрачають близько половини своїх доходів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Підживлення розсади томатів та огірків: поради щодо вирощування
Новини компаній
15:45
24 березня
17:21
19 березня
live comments feed...