17:00, 23 лютого 2018 р.
Особливості децентралізації в Донецькій області
Продовження процесу децентралізації в Покровському районі, дає уявлення, що під текстом Закону «Про децентралізацію» де які посадові особи міста Покровськ, вбачають переділ сфер впливу та територій. Чим далі, тим більше вбачається, що під маскою децентралізації, іде просто захоплення території, та бажання захопити повноту влади в районі.
Робочою групою, яка була створена під інтереси влади міста, були надані перспективні плани розвитку сільських рад, та це були тільки назви, де не відображений, ні розвиток, ні перспектива. Місцеві органи самоврядування, вбачаючи в цьому реальну загрозу знищення сіл, провели за допомогою місцевих жителів роз’яснювальну роботу та обговорення серед мешканців населених пунктів, і за результатами обговорення мали би прийняти відповідне рішення, та не тут то було…
На сесію Сергіївської сільської ради, були направлені представники міста Покровськ на чолі помічника мєра Покровська Вербицького Віталія, а також, жительки селища Удачне Теодорської Маргарити та жительки невідомого населеного пункту Довгої Вікторії. По тому, що відбувалося, стало зрозуміло, що питання надання чи не надання згоди на приєднання, чи не приєднання до міста, не буде розглянуте.
Ще на початку сесії представник міста Вербицький Віталій повівши за собою інших представників, почав штурмувати приміщення відштовхуючи на своєму шляху депутата сільської ради Кротенка Олександра, який намагався не допустити зриву сесії та розглянути питання. Але зупинити незаконні дії представників міста не вийшло і вони прорвавшись на сесію сільської ради, заблокували її роботу, примусово та з тиском на депутатів не дали розглянути питання затвердження чи не затвердження перспективного плану.
Свавілля яке вчиняють представники міста, набуло систематичного характеру. Також на сесіях сільських рад інших населених пунктів, здійснюється тиск на депутатів з метою отримати рішення яке влаштовує керівництво міста.
По закінченню сесії Вербицьким Віталієм було висловлено погрозу депутатам Сергіївської сільської ради, а саме, якщо вони не приймуть рішення яке вимагають представники міста, то їх буде відкликано. Це є ні що інше як погроза та тиск. Своїми висловлюваннями, він виказує не повагу до представників місцевих органів, а також втручається в їх діяльність.
Що говорить Закон України?
«Рішення що до приєднання, чи об’єднання приймається виключно депутатами місцевих органів» Саме так вказано в методиці по створенню ОТГ:
Важливо! Громадське обговорення має дорадчий характер. Згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» право представляти всю територіальну громаду та здійснювати повноваження від її імені та в її інтересах має відповідна рада. Таким чином, навіть коли більшість присутніх на громадських слуханнях не підтримало пропозиції про об’єднання, депутати можуть проголосувати за надання згоди на добровільне об’єднання та навпаки.
Представниками міста були надані списки присутніх на обговоренні проекту рішення, в якому прийняли участь 102 мешканця села, та коли були провірені списки в.о. Голови сільської ради Купець Світланою, виявилося, що в списки були внесені та підписи стояли тих мешканців, які навіть з фізичних можливостей не могли бути присутніми на обговоренні.
Представниками які відстоюють сільську ОТГ з центром в селищі Удачне, також були надані списки мешканців села численністю 358 підписів. Та не зважаючи на всі аргументи та доводи, питання схвалення рішення під тиском представників міста, було зняте з порядку денного.
Що далі чекати від міста мешканцям сіл, чи будуть і на далі погрози та втручання в діяльність місцевих органів?
журналіст ІА "Журналісти проти коррупції" Pokrovsk
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:53
30 грудня 2024 р.
17:37
26 грудня 2024 р.
14:49
26 грудня 2024 р.
11:43
26 грудня 2024 р.
09:45
26 грудня 2024 р.
15:00
23 грудня 2024 р.
live comments feed...