16:22, 23 червня 2017 р.
У Покровську учасники пошукової акції «Віднайди своє коріння» відправились у подорож
Дуже часто трапляється так, що ми навіть не підозрюємо, як саме зачепили історичні події нашу родину, ми не знаємо як жили наші родичі. Вони уходять із життя, забираючи з собою частинку історії не лише своєї родини, а й цілого суспільства. Тож відділом культури, туризму та ОКС спільно з КЗ «Покровський історичний музей» було оголошено про пошукову акцію «Віднайди своє коріння». Головною метою акції було виявлення інформації про мешканців міста та району, які пережили важкі часи Першої світової війни, Української революції 1917-1921рр, голодомору 1932-1933рр., зазнали репресій тоталітарного режиму, пройшли Другу світову війну або ж просто пам’ятають цікаві факти становлення та розвитку нашого міста. Організатори хотіли щоб учасники розпитали своїх батьків, бабусь та дідусів і провели паралель між головними історичними подіями нашого краю та подіями у родинному колі, прослідкували, як ці події змінювали життя кожного члена родини.
Для участі в пошуковій акції були надані роботи, підготовлені учнями загальноосвітніх шкіл міста Покровськ та Родинське. Кожен з учасників зумів провести цікаву дослідницько-пошукову роботу і дізнатися більше про історію рідного краю. Заключний етап пошукової акції було вирішено провести у вигляді виїзної конференції, яка відбулася 21 червня в козацькому хуторі «Галушківка». Тож члени організаційного комітету та учасники пошукової акції «Віднайди своє коріння» відправились у подорож.
Заснований запорозькими козаками наприкінці ХVІІ століття, козацький хутір «Галушківка» був відроджений на околиці сучасного села Гречане Петриківського району Дніпропетровської області. Лише заїхавши в село, усі учасники конференції, відчули дух козацтва, адже тут збереглися старовинні хати з розписними кутами та дахами вкритими соломою. А на узбіччі дороги стояли козаки верхи на конях, щоб супроводити гостей до самого хутору. Всі присутні поринули в атмосферу етнографічного комплексу, де розташувалися три садиби ХІХ століття, поряд з якими розмістилися козацькі укріплення з характерними атрибутами – куренями, вежами, огорожею, бойовим знаряддям.
За традиціями шановних гостей зустрічали з хлібом та сіллю. Потім була проведена цікава та пізнавальна екскурсія музеєм сільського побуту, де можна було побачити автентичні меблі, старовинні предмети побуту та колекцію козацької зброї. Дуже зацікавила та привернула до себе увагу унікальна колекція хрестиків із 17 областей України, які були створені майстрами різних епох починаючи з часів Київської Русі і закінчуючи роботами сучасних умільців. Кожен з присутніх мав змогу спробувати свої сили у стрільбі з луку та арбалету, проїхатися верхи на коні, подолати смугу перешкод.
Після розважальної програми, учасники акції та члени організаційного комітету зібралися разом, для того, щоб представити роботи та підвести підсумки пошукової акції «Віднайди своє коріння». Вдячність за небайдужість, участь у акції, проведену пошукову роботу та цікавість до історії рідної сім’ї, міста, країни висловили начальник відділу, культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради Олена Олександрівна Олехнович, заступник начальника відділу освіти Покровської міської ради Вікторія Олександрівна Темець та директор КЗ «Покровський історичний музей» Ангеліна Вікторівна Рожкова. Учасники, які змогли приїхати до козацького хутору, розповідали про звичайних мешканців нашого краю та про їх спогади. Вірютіна Владислава та Тумін Дмитро, учні ЗОШ №6, ділилися спогадами своїх прабабусь про важкі часи Голодомору 1932-1933рр. Щава Яна, учениця ЗОШ№8 м.Родинське, розповіла про ветерана Другої світової війни, котрий згадав про голодомор 1932-1933рр., про роки Другої світової війни, розповів як переїхав до міста Родинське, та чим займався у роки його розбудови. Робота Рудик Валерії, учениці ЗОШ№9, була присвячена її родині - династії Климових, працівників залізничної дороги міста Покровськ. Кожна робота була цікава, підкріплена фотографіями та особистими документами. Ретельно ознайомившись із наданими роботами, члени організаційного комітету визнали переможцем пошукової акції «Віднайди своє коріння» Рудик Валерію, усі інші учасники були нагороджені дипломами за ґрунтовну дослідницько-пошукову роботу та змістовну доповідь.
Після насиченого дня усіх присутніх запросили на традиційне козацьке частування у шинку. Де серед інших страв на столі стояла справжня козацька каша, приготована на відкритому вогнищі.
Повертаючись додому, всі присутні були сповнені неймовірних вражень, висловлювали слова вдячності Покровській міській раді за можливість здійснювати такі чудові подорожі. Адже відвідавши куточок давньої України, серед просторів Дніпропетровщини, залишитися байдужим просто неможливо. Ми маємо пам’ятати та поважати звичаї та традиції наших предків. Адже це наші корені, без яких не можливе наше сьогодення та майбутнє.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:53
30 грудня 2024 р.
17:37
26 грудня 2024 р.
14:49
26 грудня 2024 р.
11:43
26 грудня 2024 р.
09:45
26 грудня 2024 р.
15:00
23 грудня 2024 р.
live comments feed...