• Головна
  • За два роки в зоні бойових дій нам вдалося не тільки зупинити вал злочинності, але й повернути довіру людей - Аброськін
15:51, 17 листопада 2016 р.

За два роки в зоні бойових дій нам вдалося не тільки зупинити вал злочинності, але й повернути довіру людей - Аброськін

Мінус 18 тисяч злочинів за два роки – такими темпами знижується рівень злочинності на Донеччині. І це - незважаючи на бойові дії та постійну терористичну агресію. Як вдається втримувати безпеку у прифронтовому регіоні, розповів під час прес-конференції В’ячеслав Аброськін, який очолює Головне управління Нацполіції в Донецькій області з листопада 2014 року

Генерал повідомив про результати дворічної роботи поліції Донеччини, які були відзначені урядом України. До уваги журналістів було представлено порівняльний аналіз оперативного стану за 2014-2016 роки.

"У 2014 році область накрив вал злочинності, ситуація вийшла з-під контролю, злочинці відчули свою безкарність. Але вже протягом перших місяців обстановку було стабілізовано завдяки згуртованій роботи тоді ще міліції, Національної гвардії та Служби безпеки України. Ми пройшли шлях від краху до відродження. Якщо зараз в інших областях України йде зростання злочинності, то ми поступово знижуємо її рівень, - зазначив генерал.

За підсумками 10 місяців у 2016 року на Донеччині було зареєстровано 25021 злочин. У цю кількість входять і злочини, вчинені на окупованій території. Це майже на 3 тисячі менше, ніж за аналогічний період 2015 року та на 15 тисяч у 2014 році. Загалом рівень злочинності впав на 50%. Одночасно зросла розкриваність, у першу чергу – тяжких та особливо тяжких злочинів. Цього року розкрито 85,5% навмисних вбивств, 93,5% тяжких тілесних ушкоджень, розбійних нападів - 68%.

Вдвічі та втричі збільшилося розкриття грабежів та угонів. Протягом поточного року припинено 1880 наркозлочинів. Велика робота проводиться для припинення трафіку нелегальної зброї, аби не допустити її потрапляння у мирні області України. За фактами незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки відкрито 1416 кримінальних проваджень, тоді як за обидва минулі роки – лише близько 800. У 2016 році вилучено півмільйона боєприпасів, з яких 242 гранатомети, майже 2800 гранат, а також 146 одиниць вогнепальної зброї та 62 кг вибухівки. В цьому році повідомлено про підозру 496 бойовикам та їхнім пособникам, а загалом з початку АТО – 2129 особам.

Протягом року знешкоджені 10 організованих злочинних груп. До відповідальності притягується 40 осіб, які викрадали, вбивали, катували та грабували громадян. В’ячеслав Аброськін зазначив, що серед знешкоджених банд – диверсійна злочинна група, на совісті якої 2 підірваних мости та вбивство працівника маріупольського заводу та бійця спецпідрозділу «Сокіл».

Двоє з членів угрупування вбиті при затриманні, відносно ще трьох – кримінальне провадження спрямоване до суду, триває судовий розгляд. Специфіка роботи поліції в зоні АТО - документування обстрілів терористів. З початку року слідчі здійснили понад 1000 виїздів на місця руйнівних обстрілів, на лінію бойових дій. Варто відзначити, що більшість серед них – жінки. Це додаткова робота, яка збільшує навантаження на слідчий підрозділ. Якщо у 2014 році працювали 2000 слідчих, то зараз по факту залишилися лише 500, якірозслідують більше злочинів, ніж у мирний час. 3а 10 місяців до суду спрямовано 6048 кримінальних проваджень зі звинувачувальним актом.

В аналогічному режимі працюють усі служби ГУНП в Донецькій області – через некомплект, який зараз становить 23%. За два роки з дезорієнтованої міліції було зроблено боєздатний підрозділ. З 58 підрозділів в поліції Донеччини залишилося 23, було повністю реформовано їхню структуру – тепер це 6 базових підрозділів та 17 підпорядкованих відділень. Штат з 20 тисяч чоловік скоротився до 4229 працівників. В рамках реформування вони пройшли серйозну профпідготовку, необхідну для роботи в зоні бойових дій.

«Природній відбір» пройшли лише найстійкіші. Поліція Донеччини, як і Нацгвардія, інші силові відомства три роки працює в зоні проведення антитерористичної операції у цілодобовому режимі, без ротацій, на межі своїх сил. Але це вже нова поліція, яка ніколи більше повернеться до людей спиною, не кине їх на розтерзання, і жителі це відчувають, - зазначив В’ячеслав Аброськін. За результатами останнього соціологічного дослідження, проведеного незалежними фахівцями, рівень довіри до поліції підвищився на 40%, а 55% респондентів відзначили, що відчувають себе у безпеці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
live comments feed...