
12:20, 29 жовтня 2015 р.
Движение «Сильні громади Донеччини» сделало публичное заявление о ситуации с местными выборами в Красноармейске и Мариуполе
"Сильні громади Донеччини" на офіційному сайті висловив офіційну точку зору, щодо подій, що відбувалися у Маріуполі та Красноармійську 25 жовтня, та подальшого бачення місцевих виборів у цих містах
Команда руху «Сильні громади Донеччини» розпочала системну роботу у Донецькому регіоні в січні 2015 року. Зважаючи на обставини, що об’єктивно склалися у ході виборчого процесу в містах Красноармійськ та Маріуполь, та акцентуючи на тому, що супровід громадських ініціатив та кампаній, розширення можливостей участі громадськості у врядуванні та формування сталого правового поля взаємодії є нашими цілями діяльності, вважаємо за необхідні заявити про наступне:
1. Єдиним правовим виходом з ситуації, що склалася у Красноармійську та Маріуполі, є проведення повторних виборів, а не повторного голосування. Зауважимо, що рішення про проведення повторних виборів на підстав ч.4 ст.14 Закону України «Про місцеві вибори» приймають виключно територіальні виборчі комісії, а не Верховна Рада України. Така позиція пов’язана з об’єктивною неможливістю організувати етапи виборчого процесу у строк, менший ніж встановлений профільним законом у 60 днів, та недопустимістю використання виборчих бюлетенів, що вже надруковані, без належного ступеню захисту.
2. Ініціативи прийняти спеціальну постанову або окремий закон (зміни до закону), Верховної Ради України про проведення виборів у Красноармійську та Маріуполі в строки, що відрізняються від допустимих у Законі України «Про місцеві вибори», є проявом переваги політичної доцільності над правовою об’єктивністю. Такі ініціативи не відповідають принципам правової держави та сучасним практикам демократичних виборів, трансформуючи законотворчу функцію парламенту в інструмент маніпуляцій. Створення нових правових конструкцій в даному випадку є недоречним, адже профільний закон містить вичерпний і зрозумілий механізм проведення повторних виборів.
3. Питання про те, яким чином буде реалізовуватися місцеве самоврядування у строк до встановлення результатів голосування на повторних виборах, є спекулятивним. Відповідно до ч.1 ст. 42, ч.1 ст. 29 Закону України «Про місцеве самоврядування» момент закінчення повноважень депутатів місцевих рад та міських голів пов’язуються з моментом набуття повноважень місцевої ради нового скликання. Зауважимо також, що повноваження членів Центральної виборчої комісії припинилися 1 червня 2014 року, що, втім, не заважає їм їх реалізувати дотепер.
4. Центральна виборча комісія сьогодні не тільки приймає постанови сумнівного правового характеру, але й свідомо гальмує діяльність територіальних виборчих комісії у Красноармійську та Маріуполі. Це посилює актуальність питання про закінчення повноважень членів ЦВК та призначення її нового складу
5. «Сильні громади Донеччини» підтримують членів територіальних виборчих комісій Красноармійська та Маріуполя, що прийняли рішення про не передавати бюлетені сумнівного правового характеру дільничним виборчим комісіям, та готові організувати громадське спостереження за ходом виборчого процесу та безпосередньо за голосуванням.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Компанія «Casino.ua» адаптується до нових вимог регулятора: що змінилося для гравців
Новини компаній
17:30
Вчора
23:13
23 квітня
ТОП новини
live comments feed...