Правильне та своєчасне лікування здатне повністю позбавити від проблем з поставою. Призначити його може тільки лікар, але ось декілька методик, які дають помітні результати вже через пару місяців навіть у складних випадках.
Масаж
Не секрет, що навіть легкий масаж при сколіозі у дітей викликає розслаблення м'язів, знімає напругу та допомагає відновити природну лінію хребетного стовпа. Для того щоб ефект від лікування сколіозу став помітний, необхідно пройти кілька курсів. При сколіозі 3 та 4 ступеня одним масажем, не обійтися, доведеться підключати інші методи.
ЛФК та гімнастика
Гімнастика при сколіозі у дітей відіграє особливо важливу роль. Вона допомагає зміцнити м'язовий корсет, а спеціальні вправи сприяють виправленню постави. Робити її дитина може самостійно, або під керівництвом грамотних фахівців в кабінеті ЛФК. Познайомитися з комплексом вправ при сколіозі ви можете, переглянувши відео: до речі, ЛФК при викривленні хребта в дітей, це найбільш часте призначення лікаря. Як правило, такі кабінети є в будь-якій поліклініці чи лікарні. В крайньому випадку, можна сходити на пару платних занять і попросити навчити правильній техніці виконання вправ, щоб займатися вдома.
Йога
Це досить непростий вид вправ, йога при сколіозі у дитини дуже корисна. Звичайно, малій дитині вона навряд чи підійде, а ось діти старше 7-8 років цілком можуть приступати до занять під наглядом фахівця, або тренера. Часто ці заняття практикуються в санаторіях для дітей зі сколіозом та іншими проблемами з хребтом.
Профілактика
Щоб уникнути сколіозу у дітей та лікування в домашніх умовах, спробуйте виконувати прості рекомендації:
- маленьких дітей не садити раніше, ніж вони зможуть тримати спину самостійно;
- стежити за правильним положенням корпусу під час занять за письмовим столом;
- важливо також, щоб дитина носила портфель на обох плечах;
- обов'язково раз на годину вставати з-за столу та 5-10 хвилин злегка розминатися;
- займатися волейболом, бігом, плаванням та іншими видами спорту, корисними для спини;
- стежити, щоб харчування дитини при сколіозі було повноцінним;
- вживати якомога більше продуктів, що містять фолієву кислоту та вітаміни групи B і D;
- не забувати про зарядку.
Щоденна зарядка поліпшить стан дитини. Уважно стежте за станом спини вашого чада. Виконуйте рекомендації з профілактики, щоб назавжди сказати ні дитячому сколіозу!