При обладнанні будинку системою індивідуального опалення доволі привабливими виглядають котли на тверде паливо. Це можна пояснити багатьма факторами, серед яких перші місця займають фінансова вигода і незалежність від цін на енергоносії. В першу чергу мається на увазі газ, хронічне подорожчання якого принесло чимало збитків власниками будинків, які необачно вибрали саме цей варіант.

Фактори вибору твердопаливних котлів

Щодо самих котлів, то при їх виборі необхідно враховувати наступні відмінності:

  • Паливо. Одні види пристосовані лише для дров, інші є універсальними. Перший варіант дешевший, але інколи створює незручності. Його доцільно вибирати, коли є необмежений доступ до дров або відходів деревообробки. Останнє не помилка, сучасні системи здані використовувати в своїй роботі деревину в будь-якому вигляді. Універсальні системи пристосовані до роботи з усіма видами палива. В перелік найбільш популярних і доступних входять уже згадані дрова, вугілля, торф і брикети. Є також установки, які використовують в своїй роботі особливий, але дуже енергоефективний вид палива під назвою пеллети. На жаль, в нас він мало розповсюджений і його виробництвом займаються в основному європейські компанії. А це означає досить високу ціну.
  • Матеріал, з якого виконаний котел. В основному мова йде про чавун або сталь. Кожен матеріал має свої переваги і недоліки.
  • Внутрішня конструкція і особливості розташування теплообмінників.
  • Принципи, за якими відбувається сам процес горіння палива.

Сучасні види твердопаливних котлів

З перерахованих пунктів останній має досить велике значення і суттєво впливає на ціну котла і його ефективність. Серед найбільш розповсюджених у цьому відношенні можна виділити:

  • Котли з класичною системою горіння. Їх перевагою є невисока ціна і простота обслуговування. Недоліком вважається низька ефективність роботи.
  • Установки довгого горіння або тління. До переваг відносяться висока ефективність, довгий час роботи на одній закладці палива (інколи навіть до 5 днів). Недоліком є трохи зависока ціна і відносна складність в експлуатації.
  • Піролізні печі. Перевагою є дуже високий ККД і зручність в обслуговуванні. Часто такі установки до самого верху нашпиговані електронікою, яка й регулює всі процеси отримання тепла. Серед недоліків – невеликі розміри, висока ціна і потреба в подрібненні палива.