Креатин – азотовмісна кислота. Людський організм може виробляти її самостійно, але в тому числі отримує її з їжі, здебільшого з м'яса. Різні форми креатину – одна з найпопулярніших спортивних добавок. Muscle.ua пропонує його всім, хто потребує збільшення витривалості та нарощування м'язової маси.

Чому креатин слід приймати у вигляді добавок

AD_4nXfCr9gZMSIWjmfgkGmPZ4K1aZ5DZt9LlfHPdpvtnFPjdrtbZzv-ltyNYRz4MwZxaxpmNE0S1LmHRkwG6dF77qiZC8IX4NnKoMFkdiKaWhEMlzqAX8YZIyw-7ug5gYJCFb8urQze?key=OiYWWbfcFUcG_4_KIi8xa6M1

При інтенсивних навантаженнях креатину, що міститься в організмі, стає недостатньо. За допомогою харчування важко регулярно отримувати підвищену дозу карбонової кислоти, адже потрібно щодня з'їдати багато червоного м'яса.

Підвищеної кількості креатину потребують спортсмени, особливо ті, хто займається силовими вправами, тренуваннями на витривалість та швидкісними видами спорту. Спортсмени відзначають суттєве збільшення максимальної ваги для жиму, кількості повторів та пікової швидкості за короткий період. Карбонова кислота потрібна також людям похилого віку з низьким рівнем м'язової маси.

Кому та в яких випадках варто приймати креатин

Ефект від додаткового прийому креатину може відчути більшість людей навіть при збалансованому раціоні. Даних поки що недостатньо, але, згідно з низкою досліджень, максимальний рівень речовини виробляється організмом лише у 30% випробуваних. Тобто для них добавки є неефективними.

В інших випадках креатин у вигляді добавки сприяє поліпшенню показників організму і може прийматись для різних цілей:

  • набір м'язової маси – це найбільш значний ефект креатину. Добавка особливо цінується у бодібілдингу та силових видах спорту. Любителям, які хочуть збільшити м'язовий об'єм, креатин також буде корисним;
  • розвиток сили та швидкості - добавки креатину рекомендовані Міжнародним товариством спортивного харчування під час занять силовими та високоінтенсивними видами спорту. Вони допомагають збільшити ефективність тренувань та покращити результати;
  • креатин найбільш ефективний при заняттях важкою атлетикою, бойовими та ігровими видами спорту, а також при коротких інтенсивних кардіонавантаженнях;
  • зниження травматизму - спортсмени, які приймають креатин, менш схильні до травм і м'язових судом у порівнянні з іншими атлетами. Добавки креатину не можна назвати повноцінним методом профілактики травм, але можуть знизити ризик пошкоджень під час занять;
  • поліпшення пам'яті - додатковий прийом креатину сприятливо впливає на інтелект і короткочасну пам'ять у здорових людей різного віку.

Креатин мологілрат – чим він відрізняється від інших добавок

Не всі спортсмени, які займаються у тренажерному залі, знають, що таке креатин моногідрат. Тим часом, це важлива інформація, яка допомагає покращити свої силові показники та фізичну форму.

AD_4nXfxmHFoWTQFOHL_xLYrp-mhmxP1p5yuJ4AYy7IJk0CORXOJEDsW-CMGc2UykuuEif4d2jElFTUarKWqxAcOK_hQHggeFyZ2RaRDTOUadROIWPDznPVJ0yaDq2fLNGP4tNSpuypyDQ?key=OiYWWbfcFUcG_4_KIi8xa6M1

Креатин моногідрат (Creatine Monohydrate) є сполукою креатину з молекулою води. На сьогоднішній день він є найпопулярнішою формою креатину і водночас однією з найефективніших та вивчених спортивних добавок. За рахунок креатину моногідрату атлети отримують додаткові сили для проведення коротких тренувань, що виснажують, а також довго не відчувають втоми. Ступінь засвоєння креатину моногідрату організмом варіюється від 80 до 99 відсотків залежно від споживаної порції, яка зазвичай дорівнює 2-5 г.

Оптимальним часом для процесу засвоєння креатину вважається період, коли показники інсуліну в крові досягають свого пікового значення – після вживання солодкого, безпосередньо після прокидання та через 60 хвилин після активного силового тренінгу.

Якщо вживати порцію креатину на порожній шлунок, це сприятиме ефективнішому засвоєнню. При виникненні неприємних болів у животі, появі діареї краще приймати креатин після їжі.