Всі ми добре знаємо, що борошно та борошняні вироби в сучасному світі є значущою складовою харчового раціону людини. Насправді, ця традиція зародилася з появи перших землеробів та цивілізацій. Ставлення до зерна та борошна як до базової харчової продукції збереглося й досі, а от технологія виробництва потерпіла серйозних змін.

Електричний млин, тістоміс, просіювач борошна - купити все це можна за порівняно невеликі гроші, тим самим забезпечивши найвищу якість виробництва та збільшивши обороти продукції.

 

Від ручної праці до автоматизованого виробництва

Колись дуже давно все починалося з того, що людина брала в руки камінь та перетирала зерна об інший камінь, вибираючи руками зайві елементи. Лише потім була революційна поява млина.

Однак ще не так давно, в другій половині 20 століття, в харчовій промисловості ручний труд переважав над автоматизацією. Переміщення сотень кілограмів та харчових інгредієнтів, їх змішування та інші операції здійснювались переважно руками робочих. Втім, запровадження нових технологій поступово витісняє ручну працю, особливо на великих підприємствах.

Сьогодні ж, навіть на маленьких пекарнях, в піцеріях використовують автоматизовані лінії. Вони можуть бути різної потужності та розраховані на різні об’єми виробництва. Наприклад, купити просіювач борошна можна як для великих промислових масштабів, так і для дрібного підприємства. Все розраховано на економію ресурсів та робочого простору. Тим більше, що купити це обладнання можливо у вітчизняного виробника, що за якістю зовсім не поступається більш дорогим європейським аналогам. Як зразок, можна розглянути промислове обладнання київської фірми «Технік», що вже кілька десятиріч працює над створенням транспортерів, просіювачів, змішувачів та інших засобів автоматизації харчового виробництва.

 

Роль якості борошна у виготовлені хлібобулочної продукції

Якщо взяти конкретно борошно, то для збереження його якості слід дотримуватись наступних вимог:

  • Температура та вологість приміщення де зберігається продукція. Найбільший ворог борошна – це надмірна вологість та перепади температур. Якщо в мішках завелася пліснява, цей матеріал вже не придатний;
  • Контейнери для зберігання. Використовуються контейнери з твердих матеріалів та зі спеціальної дихаючої тканини;
  • Аерація. Періодично необхідно здійснювати розпушування або аерацію борошна;
  • Просіювання борошна перед тим як замішувати тісто, або додавати його в якості допоміжного інгредієнта.

Від якості самого борошна та його підготовки перед виготовленням залежить напряму якість отриманої продукції. Якщо це хлібобулочні вироби, то якісна аерація та просіювання забезпечать найкраще підняття тіста в процесі випікання. А от грудочки тіста в кондитерських виробах, або великі пустоти, навпаки, є явною ознакою, що борошно було непідготовленим та технологія не витримана.

 

Сучасні вимоги до роботи з борошном та деякими іншими видами сипучих харчових продуктів

На будь-якому виробництві повинен бути просіювач борошна. Купити це обладнання не є великою проблемою. Такий просіювач стане в нагоді не тільки для роботи з борошном, а й з деякими іншими сипучими матеріалами: сіль, цукор, какао-порошок, цукрова пудра, сода.

Сам процес просіювання має на меті вирішення одразу кількох завдань:

  • Насичення повітрям або аерація;
  • Видалення шкідливих мікроелементів;
  • Нормалізація температури та вологи.

Стосовно останнього пункту – тут важливо здійснювати просіювання у прийнятних умовах та підготовленому приміщенні.

Таким чином, просіювання не тільки борошна, а й інших харчових матеріалів на сьогодні є чи не найголовнішою умовою та запорукою якісної продукції. Пропонуємо звернути увагу на два типи просіювачів борошна, що виготовляє українська фірма “Технік”. Це обладнання безумовно буде сприяти підвищенню продуктивності та якості виробництва, що в свою чергу забезпечує успіх підприємницької діяльності.