Без одноразового посуду складно уявити роботу служби доставки їжі та кейтерингу, фастфуда та літнього кафе. Крім того, такі вироби купують супермаркети з відділами кулінарії. Для всіх цих закладів потребується одноразова посуда оптом у великій кількості, тому слід налагодити постійну співпрацю з одним постачальником. Як його вибрати – в нашому огляді.
Виробник чи продавець – є різниця
Виробник – це підприємство, яке виготовляє одноразовий посуд. А продавець – перекупник, який купує вироби у виробника та закладає відсоток у вартість товарів, щоб отримати прибуток. Отже, у виробника можна купити посуд дешевше.
Асортимент – головний критерій вибору
При виборі постачальника треба звернути увагу на його пропозиції. При цьому необхідно враховувати свої потреби. Для будь-якого закладу громадського харчування потрібні такі види посуду:
- Тарілки – бувають плоскі, глибокі, багатосекційні. Тип треба вибирати залежно від пропозицій меню. У будь-якому разі знадобляться плоскі тарілки. Це універсальний посуд для подавання будь-яких закусок, салатів, других страв, десертів тощо. Глибокі тарілки не знадобляться, якщо до меню не входять перші страви. Багатосекційні ємності зручні для подавання декількох продуктів одночасно. Якщо таке практується в закладі, то їх необхідно замовити. Тарілки розрізняються за матеріалом виготовлення. Найчастіше зустрічаються пластикові та паперові ємності. Але зараз зростає попит на посуд з екологічно чистих природних матеріалів: кукурудзяного крохмалю, цукрової тростини, бамбука тощо.
- Стакани – без них не обходиться жоден заклад, який використовує одноразовий посуд. Стакани розрізняються за об’ємом та матеріалом виготовлення. Об’єм становить 50-500 мл. Його слід вибирати залежно від напоїв. Так, для міцних напоїв потребуються чарки 50-100 мл. Для соків, кави та води знадобляться стакани стандартного об’єму – 250 мл. А для пива необхідні стакани 500 мл. Ємності можуть бути виготовлені з пластика або паперу. Перші варіанти підходять для подавання холодних напоїв. А для кави та чаю краще вибрати картонні стакани.
- Столові прибори – вилки та ложки. Якщо до меню входять страви японської кухні, треба подбати про палички. Для гарячих напоїв необхідно купити мішалки. А для коктейлів знадобляться трубочки.
- Контейнери та бокси – необхідні для продажу страв на винос. Розрізняються за розміром, формою та матеріалом виготовлення. Найчастіше використовуються пластикові контейнери. Для продажу піци, бургерів, картоплі фрі та інших подібних страв треба купити спеціальні картонні бокси.
Постачальники посуду можуть також запропонувати алюмінієві контейнери, салатники, супниці, соусники та інші ємності. Крім того, до їхнього асортименту можуть входити деякі продукти:
- кава;
- чай;
- сиропи та топінги для гарячих напоїв;
- цукор у стіках;
- мед у порційному пакуванні.
Таким чином, в одного постачальника можна придбати майже все необхідне для кав’ярні.
Увага на документи та досвід роботи
Перед тим, як налагодити співпрацю, треба попросити показати документи. Також слід уточнити про досвід роботи. Досвідчені виробники швидко налагодять постійне постачання необхідного посуду. При цьому не слід боятися про перерви. Крім того, в досвідчених постачальників більший асортимент.