Акумулятор будь-якого смартфона є єдиною його деталлю, яка з часом зношується - так вже особливість літій-іонних батарей. В інтернеті існує безліч порад щодо того, як продовжити строк служби акумулятора, але мало хто згадує про те, що одним з найефективніших інструментів для цього є просто в руках користувача - спеціальний режим, передбачений розробником.
Особливості операційних систем
Режим енергоощадження може значно збільшити час роботи смартфона, як на iOS, так і на Android, особливо коли заряд акумулятора низький. Втім, попри свій схожий функціонал, він має незначні відмінності залежно від операційної системи, які переважно стосуються глибини налаштувань. Сам режим зазвичай стає в пригоді активним користувачам смартфонів, а особливо шанувальникам мобільних ігор або азартних розваг, адже ігрові автомати онлайн потребують постійного інтернет-зʼєднання, а раптове вимкнення девайса призводить до втрати виграшів.
У той час, як iOS має стандартний режим енергоощадження, який зазвичай пропонується користувачеві при досягненні позначки у 20% заряду, смартфони на базі Android включають декілька рівнів такого режиму, залежно від моделі пристрою та версії ОС. Також В деяких моделях, особливо від Samsung або Xiaomi, режим енергозбереження дозволяє вручну обмежувати продуктивність, знижуючи частоту процесора, а також встановлювати конкретні налаштування для роботи додатків у фоновому режимі.
Лайфхаки для обох систем
Важливо зазначати, що незначні відмінності у налаштуваннях суттєво не впливають на загальну роботу смартфонів у режимі заощадження енергії - її головна функція полягає в обмеженні роботи фонових процесів, але при цьому критично важливі залишаються доступними у повному обсязі.
Втім, для ще більшого обмеження продуктивності користувачі мають змогу власноруч налаштувати роботу окремих додатків, що знизить навантаження на систему:
- Закриття непотрібних додатків;
- Вимкнення Bluetooth або Wi-Fi;
- Зниження рівня яскравості екрана або перехід на темний режим;
- Вимкнення вібрації.
Зрештою, можна скоротити інтервал блокування смартфона у разі відсутності звички блокувати його самостійно.
Окрім використання функції енергоощадження слід також дотримуватися базових рекомендацій щодо процедури зарядки акумулятора, найбільш поширеною з яких є так зване правило “20-80”, тобто підтримка заряду у середньому діапазоні. Що ж вбудованого режиму, то Android пропонує більше налаштувань і варіантів, тоді як iOS забезпечує простий, але ефективний енергоощадний режим без складних налаштувань, тому принципової різниці у їх роботі немає.