Безліч технологій уже є в IT. Безліч ще тестується, перебуває лише в планах на запуск.  

Щодо створення та розробки сайтів є два найбільш перевірених способи або варіанти:

  • самописний, коли виконавець, володіючи певними навичками, розробляє конкретний проєкт;

  • вибрати готову CMS. 

Перший складніше реалізувати - самописне створення сайту вимагає знання верстки HTML, мов сучасного програмування, CSS стилів тощо. Завжди така розробка здійснюється індивідуально, з урахуванням певних особливостей. Але результат не завжди виявляється абсолютно зручним у роботі. Причина в тому, що навіть для мінімальної зміни у функціоналі, слід звертатися саме до творця.

Другий, із застосуванням CMS, простіший і доступніший. Більшість саме на ньому й зупиняються, тому й ми детально розглянемо саме цей варіант створення та розробки сайтів.

Як проходить вибір cms для сайту

Почнемо з того, що CMS розшифровується, як «система управління контентом». Тобто той, хто обирає її, отримує можливість самостійно, без залучення програмістів керувати своїм веб-ресурсом.

Представлена CMS не в єдиному варіанті. І підібрати такий, який би закрив одразу всі наявні потреби, не дуже просто

На момент публікації цього матеріалу існують:

  • безплатна;

  • платна і самопис CMS.

Яку ж обрати? Звісно, ту, яка зможе завдання поставлені вирішити і, паралельно, дешевше вийде. 

Для блогу, більшості інтернет-магазинів і корпоративних сайтів, що пропонують певні послуги, підходить безкоштовна CMS.

На платну вигідно погоджуватися, якщо дешевше вийде не рушій безкоштовної версії доопрацьовувати, а одразу все зробити на запропонованому шаблоні, в т.ч. і  замовити SEO на етапі розробки сайта 

Самопис CMS оптимальний для проєктів, що мають нестандартні цілі та функціонал. Вигідно його використовувати, коли проєкт переслідує мету подальшого перепродажу, коли на ньому розробляється певний портал або сервіс, який матиме незвичне формування та наповнення.

Важливо розуміти, що в кого б не запитали, у кожного буде своя думка! А якщо запитаєте веб студію, яка спеціалізуються на розробці однієї платформи, та ще й з платною ліцензією, гадаю, відповідь буде очевидною.

Що важливо розуміти перед вибором CMS

Будь-яке рішення підходить для створення сайту. Важливо при цьому, щоб була можливість оптимізації просування в пошукових системах, щоб функції виконував необхідні, щоб не вимагав додаткових витрат на доопрацювання і розробки.

З приводу ймовірності злому... Зробити це можна з будь-яким сайтом. Ламають і фреймворки самописи, і Бітрікс 1С, і вордпрес. Залежить все лише від бажання, наявності часу і вартості. Не існує поки що ідеального прогерського коду.

Який замовити сайт: основні рекомендації

Завдання запуску сайту - заробіток на ньому і залучення клієнтів.

В умовах сучасної конкуренції створювати собі ресурс і не займатися його просуванням, є тим самим, що і просто викидання фінансів на вітер.

Без роботи професіоналів новоріг трафіку або взагалі не дасть, або ж забезпечить мінімальний, який просто не дасть змоги вийти в плюс на цьому. Стандартно, без вкладень будь-який бізнес у перший же рік-два «вмирає».

Тому до замовлення розробки важливо:

  • вибрати движок для створення сайту (про це трохи нижче розповімо докладніше);

  • заздалегідь визначити CMS. Це означає, що потрібно на перспективу продумати, який у майбутньому може знадобитися функціонал, які переваги, правильно підібрати шаблон і розпочати розробку на оптимальній CMS. При цьому функціонал на майбутнє просто враховується, на початкових етапах він ще не реалізується. Це істотно знижує витрати на розробку, тому що потім не доведеться робити переїзд на новий варіант движка;

  • виділити на ретаргет, таргет, контекст необхідний бюджет (це якщо не хочете чекати старту переглядів, продажів тощо зі стандартної системи пошуку);

  • внести в бюджет витрати на півроку-рік SEO просування;

  • передбачити витрати на можливі доопрацювання (100% вже готовий сайт буде доопрацьовуватися, причому неодноразово, під пошуковики).

І наостанок про оптимальний движок для створення сайту.

Яку вибрати платформу або «движок»

Є багато платформ, багато движків під різні проєкти: від елементарних текстових блогів і до корпоративних крутих порталів. Можна, звісно, для практики, для розкачки випробувати безкоштовні платформи для інтернет-магазинів. Але саме для роботи найбільш популярними стабільно залишаються:

1. WordPress.

Простий, зрозумілий він вирізняється величезним числом тем, плагінів, функцій. Ідеальний для будь-якого блогу, порталу новин, корпоративного сайту тощо.

2. Joomla!

Функціональна CMS призначена для сайтів, які складніші, ніж ті, що підходять для WordPress, наприклад, для багатосторінкових і цілих порталів. Нелегко освоїти, але зате в налаштуваннях передбачена висока гнучкість, відмінне завантаження. 

3. Drupal

Ця CMS вважається однією з досить складних. Тому, цілком передбачувано, вона вимагає більшого обсягу знань під час користування, але має величезні можливості в плані налаштування.

4. OpenCart

Ідеальний своєю легкістю движок розроблений для онлайн-магазинів з елементарним інтерфейсом і лише ключовими функціями. Підтримує різні системи платежів, просто налаштовується, у використанні проблем практично немає.

5. Shopify

Зручна платформа для початківців. Підходить для розробки та подальшого управління онлайн-магазинами, передбачає зрозумілий інтерфейс, дає змогу відмінно виконувати роботу навіть за відсутності технавичок. Дбати про хостинг не потрібно. Щодо тем вибір представлений величезний. Є можливості інтеграції з маркетплейсами або соцмережами

Є ще конструктори Tilda для сайтів на одну сторінку і лендінгів (вирізняється швидким складанням сторінок, інтеграцією з CRM та іншими сервісами) і Wix із вбудованими функціями для елементарних невеликих сайтів для користувачів без достатнього техдосвіду.

Тобто, cms для інтернет-магазинів, для комерційних та інформсайтів більш ніж достатньо і вибрати є з чого. Але тільки від самого початку робити всю роботу треба разом із професіоналами, звертаючись до агентства, і готуватися до вкладень, щоб через деякий час не констатувати, що прагнення максимально заощадити просто зруйнувало всі наявні плани.