В умовах складної енергетичної ситуації українцям радять уважніше ставитися до споживання електроенергії, щоб мінімізувати навантаження на систему у пікові години доби. Це допоможе стабілізувати систему та навіть уникнути або принаймні полегшити графіки відключень світла, тож варто звертати увагу на особливості побутових приладів.
Поради для заощадження
Економія електроенергії та розумне використання приладів перш за все допоможе зменшити щомісячні витрати на комунальні послуги та в цілому вже давно стало правилом у європейських країнах. Енергоефективні режими вводяться навіть в окремих додатках та різноманітному програмному забезпеченні, щоб гарантувати довшу автономну роботу девайсів. Наприклад, в індустрії азартних розваг деякі онлайн слоти, які зустрічаються у каталозі казино El Slots, мають спеціальну функцію, що зменшує навантаження на акумулятор смартфона.
Втім, якщо використання автономних девайсів може на довгий час уникнути залежності від розетки, то більшість побутових електроприладів все ж вимагає сучасного підходу - перехід на енергоефективну альтернативу, використання таймерів та автоматичних регуляторів, оптимізація використання світла та опалення. Зрештою, досить ефективною залишається порада щодо простого вимкнення пристрою з розетки.
Пʼятірка лідерів
Заведено вважати, що однією з головних загроз для щомісячних рахунків за електроенергії є кондиціонер, проте насправді він споживає трохи понад 0,5 кВт на годину та не входить навіть у десятку найбільш ненажерливих приладів.
Традиційно лідерами у цьому рейтингу залишають електрична плита, праска, фен та електрочайник та навіть пилосос. При цьому багато що залежить від конкретної моделі та потужності, тож обсяги спожитої енергії можуть коливатися.
Досить вимогливими є окремі прилади, які працюють постійно:
- Електрообігрівачі (1-3 кВт на годину);
- Бойлери (1,5-2,5 кВт);
- Сушарка для одягу (2-5 кВт за один цикл).
У той самий час, наприклад, сучасні мікрохвильовки або пральні машини навпаки відрізняються дбайливим споживанням.