Бувають люди, котрих хочеться слухати і слухати. Вони є ідеальними ораторами. Впевненими у собі з гарною вимовою без затримок або тривалих пауз. Оратор чітко формулює свої думки і швидко відповідає на питання. Його розповідь логічна, без відступів на інші теми. Відсутня ненормативна лексика та слова-паразити. Інформація людиною подається зрозуміло і доступно. Правильно використовується інтонація.
Методики та техніки здатні перетворити звичайну людину в справжнього оратора
Для початку розберіться, які переваги надасть вам вміння чітко та зрозуміло висловлюватися. Зазвичай, гарні мовні навички допомагають виступати на нарадах, робити компліменти, впевнено спілкуватися з представниками різних компаній. Вони допомагають ясно мислити в різних ситуаціях, в тому числі під час гри в азартні розваги з фріспіни за реєстрацію
Важливо натренувати дикцію: навчитися говорити красиво і впевнено. Якщо людина невиразно вимовляє слова, навіть найцікавіша розповідь може важко сприйматися аудиторією слухачів. Розвивайте мускулатуру ротової порожнини за допомогою вправ:
- витягування губ трубочкою;
- відкривання рота;
- рух нижньої щелепи вліво-вправо, вгору-вниз.
- рухи язиком по колу і в боки;
- промовляння голосних/приголосних звуків.
Скоромовки допоможуть розвинути голос і вимову. Починати варто з простих і коротких. Декламування віршів також корисне. Вивчайте їх напам’ять і читайте перед дзеркалом, контролюючи міміку. Все це допомагає зменшувати страх перед публічними виступами, покращити силу голосу.
Повільна вимова здатна нагнати сон, швидка – ускладнити сприйняття інформації. Тренуйте швидкість мови (періодично змінюйте темп, шукаючи оптимальний), вимовляючи числа від 1 до 100. Дихальні вправи допомагають контролювати вдих і видих для плавного мовлення.
Інтонація робить мову живою та виразною. Люди краще запам'ятовують емоційно прикрашені виступи. Для тренування інтонації виразно читайте книги вголос. Розповідайте улюблені вірші або п'єси, як на сцені.