Шоломи військові дехто називає каскою. Але це не зовсім правильно. Каски – у будівельників. Військові ж використовують шоломи. Їх головне завдання – захист голови від уламків, ударної хвилі, падіння, рикошету чи прямих влучень. Балістичні шоломи поглинають і розсіюють силу від удару чи вибуху, завдяки чому знижується ризик отримання травм і контузій. Якісний шолом має тримати удар і не втрачати геометрію під час влучення.

6679e70974d9f.webp

Еволюція шоломів: матеріали

Будь-який шолом складається з оболонки та підвісної системи всередині. Але виготовляються вони з різних матеріалів. Є металеві, неметалеві та композитні. Відмінність, яку дають матеріали, вирішує, де та коли краще використовувати кожен з них:

  1. Металеві. Використовуються ще з часів Першої світової. Мають високий захист від уламків, ударів, але й більшу вагу, тому не підійдуть для довгого носіння.
  2. Неметалеві. Найчастіше використовують кевлар. Легкий і міцний, він добре поглинає удар, підходить для мобільних груп, зменшує навантаження на шию та хребет. Порівняно з металевими, ці шоломи мають менший балістичний захист.
  3. Композитні. Синтетичні волокна поєднують високу міцність і легкість. Дають високий захист від вогнепальних загроз, уламків. Тож можна сказати, що вони взяли все краще від сталі та кевлару.

Для бойового виходу штурмової групи металеві шоломи, попри гарний захист, не підійдуть. Штурмовик має бути мобільним, швидким. Ближній бій передбачає більше загроз від вогнепалу та мілких уламків від гранат. У цьому випадку кращими будуть кевлар і композитні матеріали.

Відмінності за формою та функціями, класами захисту

Усі шоломи військові складаються з корпусу, системи кріплення та підвіски з амортизувальними прокладками. Шоломи мають відмінності за формою та функціями:

  1. PASGT. Дає максимальний захист, комфорт, маневровість. Спеціально скроєний, щоб частково захищати вуха. Має гарні амортизаційні властивості, регульовану підвіску та 19 куленепробивних шарів. Захистить від уламків балістики, шрапнелі.
  2. MICH. У ближньому бою витримує механічні удари, кулі калібру 9 мм, 44 MAG. Увібрав усі найкращі характеристики, аби підвищити комфорт бійця та захисні властивості.
  3. ARCH. Посадка з відкритими вухами та висока балістична стійкість. Витримує уламки від всіх відомих типів загроз і міцно тримає захист від стрілецької зброї до калібру 44. Виготовлений у Данії. Легкий, витримує суворі умови експлуатації без втрати функцій. Має кріплення для аксесуарів.
  4. FAST. Легкий і зручний. Відкриті вуха та кріплення підійдуть для мобільних груп, спецрозділів. Виріб гарно тримає захист від уламків і куль. Має кріплення для додаткового обладнання.
  5. Sestan-Busch. Хорватський шолом з високоармідного волокна утримує уламки, пом'якшує вибухові хвилі, постріли. Витримує будь-які погодні умови.

Деякі виробники пропонують свої системи кріплень, велкропанелі, вологопоглинальні антибактеріальні матеріали, 4-точкові системи фіксації, регульований лімб. Є також декілька класів захисту – від I до IV. Захисні властивості зростають відповідно до класу.

Де замовити якісний шолом військовий?

Орієнтуйтесь на завдання, які розв’язує підрозділ, розмір шолома і свій бюджет. На сайті компанії Defence Ukraine є шоломи для військових, сил ССО й інших підрозділів. Замовлення можна зробити онлайн або за телефоном. Шоломи від Defence Ukraine захищають бійців, а вони – захищають Україну.