Блокчейн – це технологія, яка дозволяє створювати децентралізовані та безпечні бази даних. Вона використовується для зберігання інформації таким чином, щоб записи були незмінними і прозорими для всіх учасників системи. Основна ідея блокчейну полягає в тому, що замість утримання даних в одному централізованому місці вони розподіляються між багатьма комп'ютерами, що працюють синхронно. Отже, втратити якісь відомості або змінити їх неможливо.

Основні поняття блокчейну

Перш ніж вдаватися до теми глибше, треба ознайомитися з головними термінами. Це завжди важливо. Наприклад, розуміючи всі особливості, можна успішно грати в Elslots, використовуючи криптовалюти, що базуються на блокчейні. Отже, платформа складається з таких понять:

  • Блок. Одиниця збереження інформації в блокчейні. Кожен блок містить декілька записів транзакцій або даних, а також унікальний код, що називається хешем.
  • Ланцюг. Послідовність блоків, які зв'язані один з одним. Кожен новий елемент містить хеш попереднього, що створює зв'язок між ними та формує ланцюг.
  • Децентралізація. Означає, що дані в блокчейні не зберігаються в одному місці. Натомість вони розподіляються по багатьох ПК (вузлам), що робить систему більш безпечною та надійною.

Коли хтось здійснює транзакцію (наприклад, переказує криптовалюту), ця операція створюється і передається у мережу блокчейн. Вузли перевіряють переказ, аби переконатися, що він справжній. Зокрема, встановлюється, чи є у відправника достатньо коштів та чи правильно зроблений цифровий підпис.

Після перевірки транзакція об'єднується з іншими операціями, утворюючи новий блок. Своєю чергою, він додається до існуючого ланцюга та після цього стає незмінним. Копія оновленого блокчейну поширюється на всі вузли мережі.

Переваги технології блокчейн

До таких слід віднести наступні фактори:

  • Всі транзакції видимі для кожного учасника блокчейну, що забезпечує прозорість.
  • Після додавання до платформи блоки не можна змінити, що гарантує надійність даних.
  • Відсутність єдиного центрального пункту підвищує стійкість системи.

Безпека — головний плюс інновації. Дані в мережі захищені криптографією, що робить їх важкими для підробки або зміни.

Використання блокчейну

Найвідоміший приклад – Bitcoin, який використовує мережу для обліку транзакцій та захисту системи від шахрайства. Інші платформи, наприклад Ethereum, застосовують блокчейн для автоматичного виконання контрактів, коли дотримано певних умов.

Також блокчейн може відстежувати рух товарів у ланцюгу постачань, забезпечуючи прозорість і незмінність даних. А системи голосування на основі мережі гарантують прозорість та захист від фальсифікацій.