Завдяки сучасним інноваційним технологіям, підприємці мають можливість оптимізувати багато процесів у веденні бізнесу. Одне з таких технологічних рішень — це програмний розрахунковий реєстратор операцій (ПРРО). В цьому матеріалі ми поговоримо про те, що таке програмний РРО, які існують види реєстраторів та для чого він потрібен.
Що таке ПРРО для онлайн-бізнесу?
Програмний РРО — це аналог традиційним касовим апаратам, який дозволяє цифровізувати видачу чеків та зробити простішим процес звітності про ПДВ. Важливо зазначити, що з 2020 року застосування реєстраторів є обовʼязковим для будь-якого бізнесу в Україні. Щобільше, 1 січня 2022 року, платники єдиного податку другої-четвертої груп також підпали під нове правило.
Ці зміни в законодавство були введені заради простішого та більш ефективного ведення бізнесу та регулювання платіжних операцій.
Види програмного РРО
Державна податкова служба України виділяє наступні типи програмних РРО:
- Стаціонарний
Цей тип реєстратора встановлюється на конкретну господарську одиницю та може використовуватись за адресою, яка була зазначена в заяві на реєстрацію.
- Пересувний
Наступний вид ПРРО відрізняється тим, що він може використовуватись по всій території України незалежно від адреси.
- Каса самообслуговування
Цей програмний РРО має бути зареєстрований та використаний за конкретною адресою, яка була вказана при реєстрації. Але його відмінність — робота не передбачає залучення касира.
- Інтернет-торгівля
Використання цього виду ПРРО передбачає використання за офіційною адресою реєстрації. При цьому його застосуванні можливе залучення касира, як, наприклад, в інтернет-магазині.
Як встановити ПРРО для онлайн-бізнесу?
Процес реєстрації програмного РРО має деякі тонкощі, але все ж таки не складний, особливо якщо ви довірили підключення професіоналам, як Trannzo.
Насамперед треба відкрити ФОП чи підприємство, що робиться через подання повідомлення про об'єкти оподаткування за формою 20-ОПП. Тільки після цього кроку, можна починати процес реєстрації онлайн-каси. Наступні етапи місять в собі:
1. Підготовка ЕЦП
Електронний цифровий підпис — це аналог традиційного фізичного підпису, який дозволяє підписувати документи в електронному вигляді. Для того, щоб отримати ЕЦП необхідно звернутися до будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг: Державної податкової служби, «Дії» тощо.
2. Встановлення програмного забезпечення
До пристрою, який ви плануєте використовувати як онлайн-касу, треба встановити програмне забезпечення. Обовʼязкова умова — безперебійне зʼєднання з інтернетом.
3. Реєстрація програмного забезпечення
Наступний крок передбачає за собою складання Заяви про реєстрацію програмного РРО за формою №1-ПРРО. Ця заява подається на фіскальний сервер та відправляється на розгляд.
4. Обробка заявки
Фіскальний сервер починає процес обробки заяви, після чого підприємець отримує підтвердження або відмову. Якщо ж операція успішна, то бізнес отримує індивідуальний фіскальний номер для ПРРО.
5. Реєстрація сертифікатів електронних підписів
Останній крок — це реєстрація сертифікатів електронних підписів або печаток для подальшого використання для ПРРО.
Переваги ПРРО від Tranzzo
Обираючи рішення від Tranzzo, ваш бізнес отримає наступні переваги:
- Економія на обладнанні
- Просте налаштування
- Автоматизована звітність
- Захист від штрафів
З 1 жовтня 2023 року повернулися штрафи для бізнесу за платіжні операції без фіскалізації в ДПС. Плата за порушення — до 150% від суми чека.
Як працює фіскалізація операцій від Tranzzo?
Процес роботи програмного РРО можна описати з двох сторін — для покупця та продавця.
Для продавця:
- клієнт оплачує товар на сайті;
- Tranzzo передає інформацію про транзакцію на сервер ДПС;
- система регулярно повідомляє ДПС про робочі зміни та подає Z-звіт.
Для покупця:
- після оплати товару на сайті, покупець отримує електронний фіскальний чек на email замість надрукованого;
- покупець може перевірити чек на сайті ДПС.
Висновок
ПРРО допомагає підприємствам ефективно вести свою діяльність, автоматизувати звітність та облегшити регулювання оплат. Використання програмного забезпечення може підвищити продуктивність, покращити обслуговування клієнтів, збільшити конкурентоспроможність компанії та продажі.