За статистикою серед усіх пошкоджень смартфона левова частка припадає на контакт пристрою з водою. Скільки б виробники сучасних моделей смартфонів не акцентували на їх водостійкості, все одно волога залишається чи не найуразливішим чинником. В Apple дали чіткі інструкції щодо поводження з Iphone при падінні у воду.
Чого не треба робити
Часи, коли контакт мобільного телефону з водою з великою ймовірністю ставав фатальним вже минули, проте про повну захищеність від вологи говорити також рано. Сьогодні смартфон став незамінним атрибутом та використовується скрізь для спілкування, прослуховування музики, азартних ігор на https://rcgroup.com.ua/, тож прикра аварія може статися де завгодно.
На жаль, зовсім безслідно потрапляння вологи у смартфон проходить дуже рідко, проте у більшості випадків пристрій все ж можна відновити, якщо діяти правильно. Найперше, що необхідно буде зробити - виключити дії, які можуть нашкодити смартфону:
- Не можна намагатися його увімкнути;
- Використовувати фен для його сушіння;
- Намагатися увібрати вологу ватними паличками або серветками з портів та розʼємів;
- Не розбирати телефон самостійно.
До того ж мало ефективним буде народний метод із рисом - вважається, що якщо покласти смартфон у рис, то він почне вбирати в себе вологу, проте спеціалісти кажуть, що це навпаки може уповільнити процес висихання.
Ефективні методи
Для того, щоб врятувати потопельника необхідно, по-перше, нахилити смартфон таким чином, щоб вода, яка потрапила у розʼєми та отвори, мала можливість витікати самостійно. Експерти навіть дозволяють легенько потрусити або постукати пристрій.
Навіть після того, як телефон зовні вже не здається вологим, необхідно почекати приблизно пів години перш ніж його увімкнути. При цьому телефон має знаходитись у такому місці, де буде достатній потік повітря, яке допоможе позбутися залишків вологи. Щодо самостійного сушіння пристрою, то тут варто утриматися - зайве температурне навантаження зовсім небажане.
Зважаючи на масштаби проблеми, не виключено, що вона нагадає про себе згодом, але правильні та послідовні дії допоможуть мінімізувати ризики. Презентації сучасних моделей зазвичай поділяють чимало уваги надійності та захищеності нових смартфонів, демонструючи навіть їх заглиблення на десятки метрів, проте пікові мається на увазі, що витримка пікових навантажень все ж не стане у пригоді у повсякденному використанні.