Діти раннього віку особливо чутливі до різних інфекційних збудників, які найчастіше потрапляють в організм через кишківник. Якщо дорослі в таких випадках можуть перенести захворювання “на ногах”, то з дітьми найчастіше подібне не проходить… Навіть звичайний функціональний розлад шлунково-кишкового тракту може призвести до зниження захисних сил організму. При порушенні балансу мікрофлори кишківника одразу зростає ймовірність розвитку не тільки симптоматичної діареї, але й більш складних захворювань — алергії, метаболічних розладів, анемії тощо.

qH4Cm7Vsnj4JlkI2sMSCN5Cxxz7vIML5nVobmOf6zphhjpAo89kcLD2hoXwsff6Rrjd8woroUnSt86H0CcgI218s3HmqUbyvDvn8nylPiw0wEBrK1CG9t37v-NEoEJra3jgljBmmaDa3aOuy8vi501E

Запобігти дисбіозу дозволяють пробіотики. Саме це показання Ентерол® для дітей міститься у інструкції: https://enterol.ua/enterol-dtyam,  що дозволяє застосовувати препарат у потрібному дозуванні для відновлення роботи кишківника.

Як же правильно застосовувати пробіотик і в яких ситуаціях він найбільш потрібний?

Підбір пробіотика

Існують певні фактори, які обов’язково потрібно враховувати при виборі пробіотика для дитини. Зазвичай цим займається лікар, і саме до нього в першу чергу потрібно звертатись, якщо виникла потреба у пробіотичному засобі. Але батькам також варто знати головні принципи, які стосуються підбору пробіотиків:

  • Вік дитини — мікрофлора кишківника має певні відмінності у своєму складі у дітей різного віку.
  • Наявність спадкової патології чи хронічних хвороб, особливо це стосується імунної системи та кишково-шлункового тракту.
  • Наявність симптомів ГРВІ або інших інфекційних процесів.
  • Вираженість клінічних проявів, зокрема мають значення інтоксикація, блювання, діарея.
  • Лікування антибіотиками, при їх застосуванні в першу чергу розглядається необхідність прийому пробіотиків.

Перед застосуванням пробіотичного засобу може виникнути необхідність пройти додаткові обстеження. Зокрема лікар при необхідності призначає огляд профільними спеціалістами (гастроентерологом, імунологом, дієтологом), в результаті чого можливо скласти повнішу картину про стан малюка.

Ситуації, при яких найчастіше застосовуються пробіотики

Антибіотикотерапія — найперший показ до використання пробіотичних засобів. Всім відомо, що без антибіотиків не були б поборені небезпечні бактерії, від яких у минулому помирали тисячі людей. Але з часом протимікробні препарати стали використовуватись безконтрольно від випадку до випадку, через що з’явились інші проблеми — дисбіоз, дисбактеріоз, імунодефіцитні стани. Тому разом з антибіотиками пропонують застосовувати пробіотики, які підсилюють мікрофлору кишківника і не дозволяють їй постраждати від протимікробного засобу.

Додатково пробіотики рекомендують при:

  • харчовій алергії;
  • кишкових кольках у новонароджених;
  • гострих вірусних захворюваннях;
  • ферментативній недостатності підшлункової залози.

Існує достатньо ситуацій і випадків, коли дітям показані пробіотики. При грамотному підборі засобу та дози можна значно покращити самопочуття дитини та запобігти серйозним порушенням.