Цивілізований світ існує на засадах закону і права. В житті складно застрахувати себе від небажаних боржників. Тому у разі виникнення такої ситуації важливо швидко зорієнтуватися і спробувати повернути борги, подавши позов до суду проти іншої сторони. Але перш ніж розпочати дану процедуру, необхідно ознайомитися із специфікою роботи адвоката, який займатиметься стягненням боргу, звернувши увагу на його практичний досвід роботи.

https://www.anp.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/08/bigstock-164543174.jpg

Вибор адвоката зі стягнення боргів 

Відомо, що борги розорюють бізнес, вбивають дружбу та не уможливлюють розвиток комерційної співпраці. Проте повернення грошей — питання нелегке. Тому тут потрібен професійний адвокат зі стягнення боргів, який працює лише в колі закону, використовує свої механізми впливу на боржника. Які ж основні функції даного спеціаліста під час вирішення справи: 

  • ретельне вивчення документації, яку надає клієнт;
  • консультація щодо проблеми і визначення найефективніших методів стягнення боргу;
  • можливість заключення мирної угоди, не доходячи до суду;
  • представництво клієнта в суді та підготовка стратегії і необхідних документів.

Важливо розуміти, що чим раніше звернутися до адвоката зі стягнення боргів, тим більша ймовірність успіху справи. 

Проте до боржників фізичних і юридичних осіб різні вимоги стягнення. Якщо говорити про дебіторську заборгованість, то слід визначитися, як критично вона впливає на функціонування компанії, бо накопичення цих боргів може паралізувати діяльність без права розвитку. Тому адвокат в такому випадку відіграє роль посередника, який знаходить взаємовигідні можливості для погашення боргу. Що стосується приватних осіб, то тут необхідно відштовхуватися від наявності розписки і правильності її заповнення. 

Як відкрити компанію в Португалії 

Діяльність адвоката не пов’язана лише з судовою практикою. Він є активним помічником і в питаннях відкриття бізнесу. Враховуючи реалії сьогодення, підприємницька діяльність є одним з найпростіших способів імміграції до Португалії. Законодавство даної країни є відкритим для провадження бізнесу іноземцями. Проте, щоб відкрити компанію в Португалії, треба розібратися в законодавчих нюансах. 

По-перше, треба визначитися із формою ведення бізнесу, яка може бути індивідуальною чи колективною. Найпопулярніша є перша, бо реєстрація безкоштовна, і індивідуальний підприємець звільнений на рік від сплати податків. По-друге, обрати напрямок діяльності, найперспективнішим є ресторанний бізнес, продаж нерухомості та сфера відпочинку. Відкриття компанії в Португалії складається з таких етапів:

  1. Визначити форму реєстрації.
  2. Відкрити рахунок в банку.
  3. Скласти заяву в Національному реєстрі юридичних осіб на реєстрацію назви фірми.
  4. Внести фірму до Комерційного реєстру.
  5. Зареєструвати компанію в податковій службі як платника податку.
  6. Внести компанію до списку в органах страхування.
  7. Отримати від нотаріуса акт інкорпорації підприємства.
  8. Зібрати весь пакет документів для реєстрації до Міністерства економіки Португалії або Генеральну дирекцію підприємств.

Перед початком відкриття компанії в Португалії, треба особливу увагу приділити вивченню податкового навантаження. Слід зауважити, що якщо дохід за рік не перевищує 7000 євро, то податок на прибуток становить 14,5%, а при доході 80000 євро в рік – 48%. Що стосується корпоративного прибутку, то вона в межах 21%, а на дивіденди 28%. ПДВ становить 23%, а також діють занижені ставки в 6% і 13%. 

Тож коротко проаналізувавши нюанси, можна зробити висновок, що власний бізнес в Португалії є доступним в плані оформлення і ведення та має необмежені перспективи. Проте все ж таки варто скористатися послугами професійних юристів, які уладнають паперові справи.