З огляду на останні тенденції в маркетингу, можна прийти до висновку, що просування бізнесу на інтернет-майданчиках є більш вигідним рішенням, ніж реклама на радіо або телебаченні. Вирішивши зайнятися збільшенням своєї присутності у всесвітній мережі, компанія ближче поспілкується саме зі своєю цільовою аудиторією, створить імідж експерта, почне продавати більше, а головне — зможе точно виміряти віддачу від інвестицій. У нашій публікації ми розповімо, як підійти до цього питання комплексно та досягти хороших результатів.
SEO-оптимізація сайту — основа просування бізнесу в інтернеті
Сучасний бізнес уже важко уявити без представлення пропозицій на сайті компанії. Але для того, щоб вебресурс працював, треба приділити увагу втіленню стратегії SEO-оптимізації. Завдяки цьому компанія отримає постійних зацікавлених клієнтів.
SEO-просування полягає в послідовному впровадженні змін на сайті й поза ним (зовнішня оптимізація). Найважливіші дії на ресурсі та за його межами містять покращення контенту на окремих сторінках, виправлення технічних недоліків, створення зовнішніх посилань на проєкт. Усі ці роботи допомагають збільшити цінність сайту з позиції алгоритмів пошукових систем, що надалі підвищує рейтинг у пошуковій видачі.
Серед головних переваг SEO-оптимізації можна назвати:
- покращення видимості в результатах звичайного пошуку;
- зростання ЦА;
- формування іміджу експерта;
- зростання конверсій (наприклад, зростання продажів, заповнення контактної форми та збільшення лідів).
Фахівці нагадують, що пошукова оптимізація дозволяє отримати довгострокові результати. Тобто компанія може спостерігати додаткові конверсії навіть після припинення співпраці з SEO-агентством (зазвичай протягом наступних 6-12 місяців).
Але в пошукової оптимізації є кілька недоліків. По-перше, SEO – це досить тривалий процес, і перші результати будуть щонайменше за 2-3 місяці, а то й за пів року. По-друге, доручити оптимізацію сайту варто лише професіоналам, інакше час і гроші буде втрачено. Самостійна діяльність у цьому напрямі не принесе очікуваних результатів, якщо немає відповідного досвіду. Пошукова оптимізація вимагає ретельних і регулярних дій команди спеціалістів — SEO-фахівців, веброзробників, контент-маркетологів і копірайтерів.
Додаткові стратегії просування бізнесу в інтернеті
Якщо ваша компанія прагне досягти високих результатів в плані позиціювання в інтернеті, то вам варто звернути увагу на інші стратегії, які можуть доповнити SEO. Такий комплексний підхід дозволить суттєво розширити коло зацікавлених клієнтів і збільшити продажі.
Наприклад, у своєму маркетинговому плані можна використати такі формати:
- контекстна реклама. Це чудове доповнення до пошукової оптимізації. Такий формат онлайн-реклами дозволяє отримати миттєві результати. Після того, як ви оптимізуєте свою кампанію та досягнете високого показника якості, ваш сайт досягне перших позицій у результатах платного пошуку за вибраними ключовими словами;
- SMM-маркетинг. Просування в соціальних мережах сприяє створенню експертного іміджу в інтернеті. Завдяки стабільному розвитку бізнес-акаунтів у Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn і TikTok ви створите довіру серед потенційних клієнтів, станете лідером галузі та збільшите прибутки своєї компанії;
- таргетована реклама в соцмережах. Крім додавання постів і відповідей на коментарі, спеціалісти рекомендують інвестувати у платну рекламу. Враховуючи поточні тенденції, варто розглянути можливість інвестувати переважно у просування у Facebook, Instagram;
- створення та розкрутка профілю Google My Business. Робота з ним є корисною для підвищення впізнаваності компанії на місцевому рівні, і це безплатна реклама для вас від Гугла..
Насамкінець підкреслимо, що просування в інтернеті має базуватися на SEO та веденні профілю Google My Business. Інші маркетингові формати повинні стати доповненням. Варто розподілити свій щомісячний рекламний бюджет на сайті: 70% для SEO та 30% для інших форм маркетингу. Тоді комплексне просування принесе максимальний результат.