Хребет складається із 32–33 хребців, що з’єднані між собою за допомогою дисків, формуючи хребетний стовп. Завдяки цим дискам забезпечується амортизація і гнучкість. По суті вони виконують ту саму функцію, що і суглоби, в результаті яких кісточки-хребця не труться між собою. Але є причини, через які з'являється остеохондроз, перша допомога при якому потрібна негайно.

Остеохондроз хребта – це захворювання, яке спричиняє зношення міжхребцевих дисків та призводить до утискання нервових корінців спинного мозку. В результаті чого проявляються больові напади під час зміни положення тіла та фізичного навантаження. Щоб зменшити больові відчуття, м’язи спини знаходяться у постійній напрузі, але і їх надовго не вистачає. Тоді долучаються міжхребцеві зв’язки та кісткова тканина хребців.

Попри спроби органів захистити людину, все одно залишається загроза нормальному життю. В результаті таких спроб стираються міжхребцеві диски, а сам хребет втрачає свою рухливість. Через що порушується постава, а навантаження нерівномірно розподіляється на суглоби нижніх кінцівок. Це призводить до погіршення стану опорно-рухового апарату людини, яка потім не може нормально ходити, повертатися чи нахилятися.

Які причини виникнення остеохондрозу

Причинами порушення у хребті можуть стати будь-які причини. Деякі набуті через вплив довкілля чи поведінку людини. До основних можна віднести:

● малорухливий спосіб життя;

● нерівномірні або великі навантаження на хребет;

● дуже велика вага;

● запальні процеси в організмі.

Справжньою природою захворювання може бути:

1. Зміна метаболізму диска.

2. Інволюційна теорія.

3. Гормональна теорія.

4. Інші теорії: судинна, інфекційна, алергічна.

Також до них можна віднести аномальну теорію, тобто вроджений чи спадковий фактор. Проявляється під час неправильної будови хребців.

Хвороба може себе ніяк не проявляти, а після першого нападу людина відчує різкий біль у спині, шиї або попереку.

Симптомами, які спричиняють остеохондроз можуть бути наступні групи:

1. Вертебральні прояви.

2. Рефлекторні синдроми.

3. Екстравертебральні.

Які бувають стадії остеохондрозу

В залежності від стадій ураження, можна класифікувати остеохондроз. Він поділяється на наступні стадії:

1. Першу – нестабільність сегментів у хребті, початкові порушення у структурі дисків.

2. Другу – з'являється щілина між хребцями, яка звужується. В результаті чого хребці гірше кріпляться один до одного.

3. Третю – з'являються часті загострення, біль, руйнується фіброзне кільце. В результаті чого стискаються нерви та відбувається викривлення хребта.

4. Четверту – диск повністю руйнується. Ця стадія небезпечна початком гострого нестерпного болю, паралічу, зачіпаючи зв’язки та м’язи.