Кроковий двигун – це електричний двигун, який завдяки своїм конструктивним особливостям, має можливість обертатись не постійно а з заданим кроком. Кут повороту регулюється за допомогою кількості імпульсів струму. Це основний компонент станків з ЧПУ, який приводить в рух всю систему. За допомогою крокових двигунів здійснюється переміщення основного інструменту, або робочого столу та інших додаткових компонентів.

В залежності від потреб до станка, можуть використовуватись двигуни різних габаритів. При відносно невеликих розмірах, крокові двигуни мають високі показники обертаючого моменту та можливостей підіймати велику вагу. Крокові двигуни стандартизовані за NEMA (Національна асоціація виробників електрообладнання), для кращої сумісності між різними виробниками. В цьому стандарті вказана відстань між отворами кріплення на опору двигуна. Виглядає це наступним чином NEMA17 означає відстань в дюймах розділена на 10, тобто 1,7дюйми.

Для повноцінної роботи крокових двигунів потрібен додатковий компонент, який перетворить струм у потрібні імпульси для їх контрольованого обертання. Якщо просто підєднати кроковий двигун для ЧПУ до джерела живлення, то нічого не вийде. Для цього використовують спеціальний драйвер для крокових двигунів. Завдяки ньому контролюється швидкість обертання валу, кут на який обертається і залежить точність позиціонування.

Крокові двигуни можуть мати додаткові опції в своїй конструкції. Наприклад енкодер, та електрогальма. Енкодер перетворює звичайний кроковий двигун в аналог серводвигуна. Енкодер відслідковує поточну позицію валу і не дає втрачати кроки при роботі, навіть при вимкненні електроживлення, двигун залишиться на той самій позиції і розпочне обертання при відновленні роботи з тієї ж точки.

При виборі електродвигуна слід враховувати вагу обладнання яку плануєте встановити на вісь, а також матеріали які будуть оброблюватись.