Освойте фінансове планування

Для початку визначтеся, які кошти ви вкладатимете в цінні папери. Не варто забувати, що фондовий ринок несе в собі більше ризиків, ніж, наприклад, банківські депозити, тому спочатку рекомендую сформувати так звану подушку безпеки, яку можна зберігати в банку, і лише потім приступати до купівлі цінних паперів. Інвестуйте на біржі лише ті гроші, які можете дозволити собі втратити.

Проходьте навчання

Не лінуйтеся навчатися, тим більше, що зараз з'являється все більше безкоштовних ресурсів з інвестування від надійних організацій. Ваш банк або брокер, напевно, пропонує безкоштовні навчальні ресурси: статті в мобільному додатку, Telegram-канал з аналітикою, e-mail розсилки та інші.

Освоюйте інвестиції разом із дітьми

Багатьом сьогоднішнім дорослим не викладали основи фінансової грамотності у школі, тому можна вивчити їх разом зі своїми дітьми - зараз створено для цього велику кількість захоплюючих ресурсів. Наприклад, можна брати участь в онлайн-олімпіадах або пограти у фінансові настільні ігри, такі як "Монополія" або "Грошовий потік".

Розширюйте кругозір

Інвестувати однозначно простіше тим, у кого ширший кругозір. Вам буде легше передбачити рух тієї чи іншої акції, утриматися від покупок цінних паперів компанії з неблагонадійним керівництвом, вибрати емітента зі сфери, яка, напевно, скоро переживатиме підйом. Внесок у ваш фінансовий результат принесе не лише навчання інвестиціям, а й навчання взагалі. До речі, хочеться виділити вивчення іноземних мов, а особливо англійської. Англійською мовою говорить увесь світ, саме ним публікується величезний потік новин, тому такі знання однозначно знадобляться будь-якому інвестору.

Використовуйте всі можливості фінансових мобільних програм

Мобільні програми можуть стати вашими справжніми помічниками, не ігноруйте їх корисні функції. Банківські програми допоможуть вам проаналізувати свої витрати, почати систематично відкладати, заощадити за допомогою покупок у партнерів, а зекономлені гроші якраз можна вкласти в цінні папери. В інвестиційних додатках, як правило, багато корисної навчальної інформації, також там багато потрібних функцій: наприклад, можна скласти список з обраних акцій і стежити за їх ціною, налаштувати повідомлення про рух цін - додаток попередить вас, коли потрібне значення буде досягнуто, або вибрати облігацію за датою погашення тощо.

Уважно поставтеся до інвестиційної стратегії

Не інвестуйте навмання, обов'язково визначтеся з інвестиційною стратегією. По-перше, поставте собі конкретний тимчасовий горизонт. Інвестувати краще на довгий термін, у короткострокових угодах зазвичай успішні тільки професійні трейдери. Диверсифікуйте портфель - чим різноманітнішим буде його склад, тим меншою буде ймовірність сильної просідання. Якщо ж просадка таки трапилася, не панікуйте і не поспішайте все продавати, акції надійних компаній мають тенденцію відновлюватись навіть після сильних падінь. Також не рекомендую інвестувати на позикові кошти.