У процесі стрільби навіть досвідченим стрілкам потрібні приціли. Це спеціальні прилади, створені для наведення певного виду зброї на конкретну ціль. Також приціл контролює розміщення ствольного каналу стосовно прицільної точки. Важливо, щоб обраний прилад міг синхронізуватися до вашої зброї та витримував її відбій. Тому так важливо зробити правильний вибір.
Класифікація прицілів
Щоб вибрати приціл, варто зрозуміти, який вид знаряддя вам необхідний. Вирізняють такі види прицілів:
-
оптичний;
-
коліматорний (голографічний);
-
відкритий;
-
закритий (апертурний);
-
лазерний;
-
тепловізійний.
Оптичний приціл містить у металевому корпусі лінзи – об’єктив та окуляри, прицільну сітку та гвинти, що регулюють положення. Це поширений вид пристрою, він не потребує електропостачання. За допомогою нього буде легко регулювати показники збільшення зображення, оглядати місцевість, наводити зброю точно на ціль, визначати відстань до об’єкта.
Коліматорне, чи голографічне, приладдя складається з напівпрозорої лінзи зі світловою точкою, що служить міткою. Такий приціл ідеально підходить для ближнього бою, оскільки він забезпечує високу швидкість і різкість прицілу.
Найбільш популярною і доступною є відкриті моделі. Вони підходять для більшості стрілецької зброї, містять мушку й цілину. Для застосування вночі є моделі із підсвіткою. Зброя з відкритим прицілом легка й універсальна.
Закільцева мушка й цілик з отвором всередині є складовими апертурного знаряддя. Світло, що заважає прицілюванню, у даному приладі закривається коліщатком. Цей приціл буде захищений від механічних впливів.
У лазерному цілевказнику пляма світла вказує на ціль і наводить на неї. Прицільність швидка, що особливо ефективно на близьких та середніх відстанях. Світлову точку виробляють світлодіод та джерело живлення усередині корпуса прицілу.
Тепловізійний приціл корисний при поганій видимості (погодні умови, висока задимленість), а також у нічний час. Засікаючи інфрачервоне випромінювання об’єктів, цілевказник виводить зображення на спеціальний екран, який добре бачить стрілець.
Характеристики видів цілевказників допоможуть зрозуміти, як вибрати відповідний приціл. Тут варто детально вивчити завдання й потреби, яких можливо досягти, використовуючи даний прилад.
Структура знарядь
Слід розуміти, як влаштовані приціли. Зазвичай, до їх механізму входять такі елементи:
-
корпус;
-
об’єктив;
-
окуляр;
-
прицільна сітка;
-
обертальна система.
Корпус з легких міцних сплавів виконує функцію об’єднання всіх частин приладдя у єдину конструкцію. Система декількох лінз утворює об’єктив. Його ціль – передача чіткого зображення. Окуляр збільшує утворювану картинку.
Прицільна сітка оптичних прицілів виконує роботу конкретного наведення на прицільний об’єкт. Досвідчені стрільці, в залежності від типу дизайну сітки, обирають сам приціл. Трансформацією перевернутого зображення на пряме, звичне людському оку, займається обертальна система. Обираючи приціл, важливо детально вивчити його внутрішнє наповнення. Від цього залежить якість користування зброєю.
Ще одним важливим критерієм щодо вибору знаряддя є діаметр об’єктиву прицілу. Фактично це розмір передньої лінзи цілевказника. Він вимірюється в міліметрах і визначає яскравість зображення для стрілка. Розмір діаметра визначає якість і освітленість трансльованого для стрілка зображення.
Вибір прицілу доволі складний, адже існує безліч критеріїв, важливих для визначення якості цього знаряддя. Так, враховуючи перелічені вище характеристики, нескладно обрати для себе ідеальний приціл для зброї.