Основні способи кування виробів для інтер'єру – це холодна та гаряча технологія. Ковані вироби використовують для декорування приміщень, екстер'єрів, присадибних ділянок. При виборі моделей враховують колір, стиль, розміри та властивості конструкцій.

Замовити виготовлення виробів художнього кування ви можете за посиланням https://artdeco.ua/kovani-elementi!

Вироби художнього кування: як правильно доглядати

Догляд продовжує термін експлуатації кованих предметів інтер'єру. Найефективнішим захисним покриттям є оцинкування. Шар оцинкування наносять на виробництві.

Металеві частини підфарбовують, покривають лаками, антикорозійним покриттям, рухливі елементи змащують. Лакують або фарбують раз на 2 роки. Щоб фарба довго трималася, поверхні знежирюють, зварювальні шви обробляють та ґрунтують. Для надання блиску металеві елементи натирають воском 3-4 рази на місяць. Пил з металу видаляють м'якою злегка вологою ганчіркою. Засоби для чищення з абразивами використовувати не можна, так як вони стирають захисний ковальський шар.

Історія застосування кування в інтер'єрі

Декоративне художнє кування виникло у Стародавньому світі. Перші ковалі виготовляли зброю. Вже тоді майстри знали основні секрети та етапи художнього кування. Ковалі кували меблі, предмети інтер'єру, прикраси. У Середні віки приміщення та фасади прикрашали простим куванням.

З XVII століття ковані елементи витончуються. Поруччя, огорожі, меблі прикрашають силуетами ваз, квітами, виноградною лозою. Цей декор пішов від давніх греків. У XVII–XVIII століттях художні вироби з металів часто використовували у будинках відомих осіб. Наприклад, гратчасті огорожі з малюнками, що обрамляють палаци Романових. Такі огорожі є зразками декоративного кування.

Переваги кованих виробів

Майстри ковальства виготовляють меблі, вішалки, каміни, настінні прикраси та інші ексклюзивні речі. Ними можна прикрашати будь-яку частину квартири.

Ковані вироби для інтер'єру мають такі переваги:

- надійність; термін служби 80–100 років без реставрації;

- елегантність, привабливість, ексклюзивність;

- різноманітність моделей, поєднання з різними матеріалами;

- універсальність: підходять для приміщень із будь-якою стилістикою;

- простота у догляді та експлуатації;

- вологостійкість, термостійкість.

Конструкції із металу витримують будь-які удари, не прогинаються, не розбовтуються від постійних фізичних навантажень.